Domů » Články » Původní Gothic se opravdu dočká svého remaku

Původní Gothic se opravdu dočká svého remaku

Během posledního měsíce se mohli všichni vlastníci původní verze prvního dílu kultovní RPG série Gothic tak trochu vrátit v čase. Do virtuální knihovny platformy Steam jim byl přidělen hratelný teaser k plánovanému remaku hry. Vedení společnosti THQ Nordic vypustilo toto krátké dobrodružství do světa, aby zjistili, zda-li je o takovýto projekt vůbec zájem. Hráči byli z větší části nadšeni a jejich zpětnou vazbu studio nyní hodlá zúročit. 

Cílem pro společnost THQ Nordic je přetvořit původní hru z roku 2001 tak, aby odpovídala moderním standardům nynějších RPG a neztratila přitom žádnou ze svých původních kvalit. Nebude se tak jednat o pouhé přeskinování starých textur, ale o kompletně nový herní zážitek. Audiovizuální stránka by měla odpovídat úrovni konzolí nové generace a soubojový systém by měl být přístupnější a komplexnější. Po zkušenostech s hratelnou ukázkou můžeme říci, že se koncept soubojů silně přibližuje tomu, který můžeme znát z her For Honor či Kingdom Come: Deliverance. 

Jeden aspekt se hráčům teaseru přece jen nepozdával. Dle jejich slov je hra příliš barevná a veselá. Vývojářům se tedy nebáli sdělit, že by uvítali hru více temnou a ponurou. Studio však oznámilo, že práce na remaku budou veřejně k nahlédnutí a pravidelné zprávy a vývoji jsou samozřejmostí. Vše tedy naznačuje tomu, že se můžeme pomalu těšit na další kvalitní remake, jako tomu bylo například u série Resident Evil.

Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X