Domů » Články » Herní novinky » GC17: Větší, hezčí, zábavnější. Logický Q.U.B.E. 2 přináší mnoho změn

GC17: Větší, hezčí, zábavnější. Logický Q.U.B.E. 2 přináší mnoho změn

Kam se hrabe Rubik
Q.U.B.E. 2

Herní série Portal (pokud můžeme nazývat dva díly sérií) výrazně ovlivnila herní průmysl. Přinesla nejen originální hádanky a zajímavé mechanismy jejich řešení, ale také nový pohled na vyprávění herních příběhů. Spousta vývojářů se u Valve inspirovala, často se ale jednalo o mdlé pokusy. Q.U.B.E. 2 naštěstí vypadá více než dobře.

Na svědomí jej má britské nezávislé studio Toxic Games. Svou premiéru si odbylo právě s prvním Q.U.B.E., který začal jako studentský projekt tří designérů. V roce 2014 studio přidalo kompletně nový příběh a další vylepšení, od té doby se ale soustředí na svůj nejnovější počin.

S Q.U.B.E. 2 vývojáři přijeli i na Gamescom, kde se skromně usadili v britském národním stánku. Na první pohled se dokonce mohlo zdát, že se jedná o menší nezávislou hříčku. Britští vývojáři však během šesti let nabrali pořádný ranec zkušeností – a na hře je to dosti znát.

[arve url=”https://youtu.be/Vi_U65Y6fDg” /]


Do pokračování vložili pořádný kus práce a už v kolem sebe nemá auru garážového titulu. Hratelnost se pořád držela originálu. Hlavní hrdinka třímá rukavici, kterou dokáže aktivovat různé kostky. Ty se poté mohou vysouvat, vystřelovat předměty jako trampolína nebo generovat další kostičky. Obtížnost v pozdějších fázích hry se díky tomu nejspíše vyrovná nejtužším hádankám z Portalu.

Demo se sice z větší části odehrávalo na začátku kampaně, tvůrci naštěstí ukázali i hrstku levelů z poloviny příběhu. A kdybych nehrál první Q.U.B.E., nejspíše bych na kolínském výstavišti zůstal až do druhého dne. Žádnou procházku parkem rozhodně nečekejte, mozkové závity dostanou pěkně zabrat.

Vývojáři mají sice z velké části hotovo, ještě ovšem musí vychytat zasypat několik děr. Už v demu nefungoval celkem potřebný tutoriál, bez kterého by se hráči dostali dál jen stěží. Naštěstí je datum vydání stanoveno na začátek příštího roku. Snad se jim podaří všechny mouchy vyladit, Q.U.B.E. 2 zatím vypadá povedeně.

Čtěte také: GC17: Pixelartová adventura Crossing Souls vsází na inspiraci seriálem Stranger Things

Source :

vlastní

X