Domů » Články » Zajímavosti » Raději torrenty než G2A, říkají vývojáři

Raději torrenty než G2A, říkají vývojáři

Koupili jste si někdy klíč z G2A nebo od jiných přeprodejců? Přibývá vývojářů, kteří by vám řekli, že by byli raději, kdybyste si je rovnou stáhli. S tímto šokujícím prohlášením nedávno přišel vydavatel Mike Rose. 

G2A, které se specializuje na obchod s digitálními klíči, je známo svými ne zrovna „čistými“ obchodními praktikami. V minulosti kvůli tomu mělo problémy s některými vývojářskými i vydavatelskými studii. Nyní začíná sbírat další mínusové body i od herní komunity.

Společnost totiž zakoupila sponzorované reklamy na Googlu, díky čemuž se zobrazují dříve než odkazy na oficiální stránky. Vývojáři přitom z nákupu skrze reklamu nemají žádné peníze. Alespoň to tvrdí Mike Rose z No More Robots: „Prosím, pokud se chystáte koupit hru přes G2A, raději si ji místo toho stáhněte. Vývojáři z toho peníze také nemají, tak ať je nemá ani G2A,“ vzkazuje hráčům. Kromě nulového výdělku musí navíc řešit i následné problémy zákazníků s falešnými nebo nefunkčními klíči a reklamace. Rosova slova potvrdil i zakladatel studia Vlambeer, Rami Ismail a vzápětí se přidali i RageSquid.

Po příspěvku se ihned zvedla vlna podpory pro vývojáře a začaly se objevovat omluvné komentáře od lidí, kteří u společnosti nakoupili a také sliby dalších, že se stránce vyhnou obloukem. Jak je možné, že z prodaných her tvůrci neuvidí ani korunu? Jednoduše proto, že klíče prodávané na G2A lidé nakoupili pomocí ukradených údajů z kreditních karet. Po jejich blokaci pak banky žádají vrácení peněz právě po vydavatelích. I přes ujištění o nápravě a zlepšení se podle vývojářů nic nezměnilo.

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X