POZVÁNKA: První Quest.exe se blíží. Přijďte si poslechnout přednášky českých vývojářů!

Cenami ověnčené české projekty se představí na ojedinělé akci

Pořad Quest, který se zabývá počítačovými hrami, se na vlnách Radia Wave vysílá už dva roky. Za tu dobu si získal velmi obsáhlou základnu posluchačů, jejichž složení má široký rozptyl – od dlouholetých herních vývojářů až po ty, kteří s hrami nemají žádné osobní zkušenosti. Teď se poprvé pokusí propojit všechny „hráče“ na unikátní akci nazvané Quest.exe, která proběhne 26. dubna v pražském kině Bio Oko.

Quest.exe je prvním dílem zamýšlené pravidelné série setkání hráčů, herních vývojářů a všech, kteří se chtějí dozvědět něco nového o počítačových hrách. Dává si za cíl maximálně přístupnou formou dokázat, že počítačové hry mohou být mnohem víc než pouhou zábavou pro děti.

Formou přednášek, workshopů, projekcí a konkrétních ukázek se pokusí rozbourat tabu, která kolem počítačových her stále přetrvávají, a nabídne dostatečně pestrý program pro ty, kteří si rádi hrají. Pro letošní rok se počítá i s podzimním termínem, jehož konkrétní datum bude ještě upřesněno.


„Na českém trhu dlouhodobě chybí podobně zaměřené akce, na nichž by se mohli setkávat nejen vývojáři a zapálení hráči, ale i lidé, kterým jsou hry prostě jen sympatické a rádi se o nich dozví něco nového,“  říká Jaromír Möwald, autor pořadu Quest a dlouholetý herní novinář.

„Quest.exe je rozšířením toho, o co se snažíme už dva roky v rádiu – povídat si se zajímavými lidmi z herního byznysu a ukazovat, že hry mohou být minimálně stejně zajímavé jako ostatní kulturní odvětví. Vznikají tu hry, které mají takový ohlas v zahraničí, o jakém si české filmy mohou nechat jen zdát. Přesto o nich běžný Čech pravděpodobně nikdy neslyšel. Chceme to zkusit změnit,“ doufá Möwald.

Akce Quest.exe proběhne ve čtvrtek 26. dubna od 20:30 v pražském kině Bio Oko. Vstupenky jsou k dispozici na adrese www.biooko.net za cenu 120 Kč.

Pořad Quest můžete poslouchat každý týden v pátek od 18:00 na Radiu Wave. Starší díly můžete podcastovat skrz mobilní aplikaci (wave.cz/podcasty), případně si je přehrát přímo na stránkách stanice.

Zdroj:

Tisková zpráva, plné znění

Redakce SkillZone
Jsme pisálci, studenti, snílci, blázni a především hráči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli udržovat toto herní údolíčko při životě.