VIDEO: RAGE 2 opravdu existuje. Bethesda zveřejnila oficiální teaser

O ujeté momenty nebude nouze

Poté, co ze stránek kanadského Walmartu unikl výpis mnoha zatím neoznámených titulů, byla Bethesda jediným vydavatelem, který zareagoval. Poté fanoušky chvíli popichovala na Twitteru, včera po jeho dopoledním úniku raději sama zveřejnila oficiální teaser na sequel povedené, ale nepříliš komerčně úspěšné střílečky. Navíc mají prý nachystané odhalení gameplaye.

Zatímco první únik Bethesdě spíše nahrál – lidé o hře začali mluvit dříve, než vůbec vyšla nějaká ukázka. Na dnešek sice plánovali oficiální upoutávku, té se ale povedlo uniknout dříve, než bylo zamýšleno. Jako reklama před videem na YouTube totiž vyskočil krátký teaser právě na RAGE 2. Uživatel Twitteru jménem Wario64 byl pohotový a reklamu nahrál na vlastní kanál. Bethesda sice ono video stáhla, ale později jej zveřejnila sama a oficiálně.

Z ukázky je patrné, že se RAGE 2 ponese v duchu předchůdce. Bude tedy ztřeštěnou first-person variací na Šíleného Maxe. Vrací se i trademarkový bumerang se třemi čepelemi. Novinkou je důraz na růžovou barvu, otázkou je, zda se tento prvek přenese přímo do hry. Všimnout si lze i prostředí, ve kterém se teaser odehrává. Kromě známé pouště je vidět i jakási bažinatá oblast, zde však platí to samé, co o nadmíře růžové.

Na konci ukázky nás Bethesda láká na dnešní gameplay reveal. Těžko říct, zda uvidíme opravdové hraní, nebo půjde o „pouze“ filmeček vytvořený v herním enginu. Na hře pracují Avalanche Studios, autoři série Just Cause nebo herního Mad Maxe, pod obchodním názvem Fatalist Entertainment AB. Ujetost hry je tedy zaručena. Pomocnou ruku jim dává i samotný id Software, který stál za prvním dílem RAGE.

Vydavatel nás také lákal na „velké odhalení“ na letošní E3. Buď se tedy mělo jednat o představení právě RAGE 2 (a kvůli únikům proběhlo odtajnění hry dříve), nebo pro nás Bethesda chystá nějakou další pecku. Uvidíme.

Čtěte také: Vyhrajte lístky na Animefest 2018 i sběratelský balík Dragon Ball FighterZ!

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.