Rainbow Six Siege: Ember Rise – Na jaký obsah se můžeme těšit?(3 minuty čtení)

Tento rok třetí a zároveň předposlední operace v Rainbow Six: Siege klepe na dveře, jako když Sledge bourá barikády svým kladivem. Rozpálené uhlíky rozpoutají pekelnou výheň již zítra 9. září a těšit se můžeme na pořádnou zásobu žhavých novinek.  

Mapa Kanal prošla celkovým zjednodušením, kdy jsou sekce dvou ústředních budov barevně rozlišeny, aby se hráči lépe orientovali. Ubylo předmětů, povalujících se na chodbách, zato ale přibyl nový koridor spojující dvě hlavní budovy. 

O dvou nových operátorech jsme se již zmiňovali a vypadají naprosto famózně. Operátor Goyo pochází z Mexika a jeho specializací jsou hořlaviny. I když si možná nejdříve vybavíte Thermita, Goyo je spíše protějšek Capitaa. Jeho speciální schopností jsou štíty Volcán, na které Goyo připevňuje hořlavý kanystr. Štít se chová jako klasický deployable shield, lze ho však odpálit pomocí projektilu nebo granátu a účinek je podobný, jako u hořlavých šípů Capitaa, jen mnohem ničivějších. Alespoň, než přijde nerf. Při umisťování je však třeba dávat pozor, jelikož nevhodně umístěný štít mohou odpálit i protihráči. A to buď trefou do kanystru z dobré pozice nebo granátem, či některou abilitou.

Když je zmínka o štítech, deployable shield dostává poměrně výrazné zlepšení, jelikož od této operace bude mít několik diagonálních průzorů, skrze které lze lépe monitorovat situaci za štítem. 

V neposlední řadě se můžeme těšit na Peruánskou operátorku Amaru, která má potenciál přeřadit herní tempo na vyšší kvalt. Její abilita Garra hook totiž funguje jako přitahovací lano. Tímto hákem se můžeme přitáhnout do zabedněných oken, přičemž nárazem odstraníme barikádu, a hlavně do propadlišť v podlaze. Amaru je tak první operátorkou, která může cestovat po mapě i vertikálně, bez využití klasických přístupových cest (schody, žebříky a slaňování). Za Amaru si ovšem musíme dát pořádný pozor na Kapkana a Frost, jejichž pasti můžou ambiciózní antre zhatit dříve, než řeknete Blitz. 

Spuštěním Ember Rise začne také nová ranked sezóna a všem hráčům se otevře zkušební battle pass. Předělaný Kanal a deployable štíty budou dostupné pro všechny hráče, zatímco Goyo a Amaru budou první týden zpřístupněni pouze předplatitelům. 

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] buffu zbraní. Poměrně velký gamechanger přišel s novým updatem tento týden do R6S. Snížil se čas zaměřování, u některých zbraní až o 50%. ADS (aim down sight […]

X