Domů » Články » Herní novinky » A Rat’s Quest – The Way Back Home: Romeo a Julie tak trochu jinak

A Rat’s Quest – The Way Back Home: Romeo a Julie tak trochu jinak

A Rat’s Quest – The Way Back Home je příběhem o lásce dvou naprosto odlišných druhů. Krysí hrdina Mat se vydává najít svou lásku, nebojácnou myš Nat, chovanou v zajetí jako domácího mazlíčka. 

Společně plánují útěk na svobodu, čeká na ně však spousta nebezpečí, mimo jiné i The Claw. Zažijte svět z perspektivy malého zvířátka, pro které je i obyčejná skříň složitým labyrintem, slibujícím dobrodružství.

Hra se bude skládat ze tří aktů s dobrodružným příběhem o lásce a přátelství. Užijete si gameplay plný šplhání, plížení a klouzání, ale bez minimapy nebo nějakých ukazatelů směru – Mat lidské obydlí nezná, a tak se hráči musí orientovat jen pomocí jeho krysích instinktů. To samé platí o nepřátelích, kolem kterých bude mnohdy nejlepší nenápadně proklouznout. Naštěstí má Mat k dispozici různé gadgety a vylepšení, což mu pomůže na cestě zpět domů. Osvěžujícím prvkem je pak přepínání mezi třemi perspektivami – chvíli je 3D, někdy plošinovkou a jindy se na krysáka zase díváme ze shora.

Akční adventura A Rat’s Quest – The Way Back Home je dílem mexického studia The Dreamerians. Vydání je plánováno na rok 2021 a to na Microsoft PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Source :

Gematsu