fbpx

Razer na CES ukázal nový notebook. Místo touchpadu má výkonný herní telefon

RGB podsvícení samozřejmě nemůže chybět

Razer loni na veletrhu CES oslnil mnohé novináře s prototypem notebooku se třemi monitory. Project Valerie ve zprávách bohužel vydržel o něco déle, než se předpokládalo, protože jej někdo z výstaviště ukradl. Letos není nabídka od amerického výrobce hardwaru tak výjimečná, přesto se na pár zajímavých novinek dostalo.

Hlavním nováčkem ze stáje Razeru je Project Linda. Na první pohled sice vypadá jako běžný laptop, skrývá v sobě ovšem celý telefon. Mobil pohání celé zařízení a běží na Androidu, vážné hraní tedy nečekejte. Do místa, kde běžně bývá touchpad, se přímo vkládá herní mobil Razer Phone a pouhým stiskem tlačítka se obě zařízení propojí.

Displej telefonu o úhlopříčce 5,7 palce lze používat jako touchpad nebo sekundární obrazovku s přístupem k aplikacím, nástrojům a dalším prvkům. V hliníkovém těle se pochopitelně nachází i plnohodnotná klávesnice Chroma s RGB podsvícením. K dispozici jsou též speciální androidová tlačítka pro navigaci, vyhledávání a výběr aplikací. Veškerý výkon jde přímo z telefonu, který se chlubí 8 GB RAM a Snapdragonem 835.


Co se týče dalších parametrů, Project Linda váží méně než 1,25 kg, a to včetně zadokovaného telefonu. Integrovaná 13,3palcová dotyková obrazovka Quad HD přenáší 120Hz prostředí telefonu Razer Phone na větší displej.

Prototyp je osazen 53,6Wh vnitřní baterií, která dokáže rychle nabít zadokovaný telefon na plnou kapacitu více než třikrát i bez zapojení do sítě. Uvnitř notebooku se nachází úložiště o kapacitě 200 GB pro offline zálohy. Razer zatím cenu neodhalil, jen pro představu dodáváme, že telefon samotný stojí přes 20 tisíc Kč.

Náročné hráče možná zaujme nová iterace Razer Mamba Hyperflux. Poslední verze oblíbené myši je úplně bezdrátová, dokonce v sobě ani neskrývá baterii. Bez doplňkového kabelu tak funguje jedině na speciální podložce, která slouží jako bezdrátový zdroj energie.

Mamba Hyperflux má svou cenovku stanovenou na 249 dolarů, v přepočtu to znamená zhruba 5 300 Kč. Pokud tedy nesníte o ultra lehké bezdrátové myši, kterou není potřeba nabíjet, asi sáhnete po jiné variantě.

Čtěte také: HTC Vive se dočká nové verze. Nabídne vyšší rozlišení i bezdrátový adaptér

Zdroj:

tisková zpráva, razerzone.com, razerzone.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.