Domů » Články » Razer představil svůj herní smartphone. Nabízí obrovský výkon i výdrž

Razer představil svůj herní smartphone. Nabízí obrovský výkon i výdrž

Výkonný smartphone i herní mašina v jednom

Razer dnes představil Razer Phone, první vlastní smartphone se systémem Android, který nešetří na obrovském výkonu ani slušné výbavě. Díky svým vnitřnostem a velké baterii je tak vhodný i pro pařanské seance, ve kterých si nemusíte odepérat ani náročné mobilní střílečky. 

Razer Phone využívá první 120Hz displej UltraMotion na světě, jenž mu zajišťuje nejvyšší obnovovací frekvenci a nejplynulejší obraz mezi dnešními smartphony. Adaptivní technologie  synchronizuje grafický procesor s displejem tak, aby nedocházelo k trhání nebo lagování, a zároveň zvyšuje efektivitu využívání energie.

Zdejší Quad HD IGZO LCD displej o úhlopříčce 5,72 palců poskytuje živý, ostrý obraz s širokou paletou barev. Díky technologii Dolby Atmos poskytuje Razer Phone věrnou filmovou reprodukci zvuku, a to prostřednictvím předních reproduktorů se samostatnými duálními zesilovači. Zvukový USB-C adaptér s certifikací THX a 24bitovým digitálním audio konvertorem (DAC) poskytuje všem milovníkům kvalitního zvuku skvělý poslech se sluchátky dle vlastní volby.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=3zSsIhOkMgo” /]

Nešetří ani na svém výkonu díky nejnovějšímu mobilnímu procesoru Qualcomm Snapdragon 835 a štědrých 8 GB RAM. Uživatelé mohou své hry dále doladit pomocí aplikace Razer Game Booster, termální design navíc snižuje přehřívání přístroje a zvyšuje jeho výkon na maximum. Telefon je vybaven velkou 4000mAh baterií a uživatelé díky tomu mohou hrát celý den a rozhraní Qualcomm Quick Charge 4+ jim následně zajistí rychlé dobíjení.

Díky duálním zadním 12MP kamerám představuje Razer Phone univerzální nástroj pro fotografy, s jehož pomocí mohou pořizovat slušné snímky. Změna ze širokoúhlého záběru na teleobjektiv probíhá plynule pouhým stažením prstů na displeji a blesk s duálním tónem zaručuje, že focená scéna vypadá vždy přirozeně.

Elegantní, štíhlé, 8mm hliníkové tělo Razer Phone je krásné na pohled i na omak. Přístroj je vybavený systémem Android Nougat a na jaře 2018 obdrží vylepšení na Android Oreo. Zařízení využívá Nova Launcher Prime s integrací asistenta Google. Toto velice oblíbené spouštěcí rozhraní nabízí nepřeberné možnosti úprav systému Android tak, aby vyhovoval každému vkusu a všem potřebám.


„Je o mně všeobecně známo, že jsem svými smartphony posedlý, hraji na nich spoustu různých titulů a v jednom kuse něco streamuji,“ řekl spoluzakladatel a výkonný ředitel Razeru Min-Liang Tan. „Už několik let jsme chtěli vytvořit telefon, který by po technické stránce splňoval potřeby her, a s modelem Razer Phone tento náš sen naplno ožívá.“

Razer Phone je již nyní k předobjednávce na webu výrobce, distribuce do evropských zemí pak začne 17. listopadu. Cena telefonu je aktuálně stanovena na 750 euro (něco přes 19 000 Kč). Telefon by měl být dostupný i v českých obchodech.

Čtěte také: Nová grafárna na obzoru. GeForce GTX 1070 Ti jde do prodeje 2. listopadu

Source :

Tisková zpráva, plné znění (redakčně upraveno)

X