Domů » Články » Herní novinky » SOUHRN: Co všechno jsme se dozvěděli z gameplaye Red Dead Redemption 2?

SOUHRN: Co všechno jsme se dozvěděli z gameplaye Red Dead Redemption 2?

Ano, je tam John Marston

První ukázka z hraní Red Dead Redemption 2 konečně spatřila světlo světa. Na nějakou tu nepřerušenou půlhodinu z hraní si budeme muset ještě počkat, i z tohoto šestiminutového komentovaného videa lze ale vyčíst mnohé. Navíc se znovu máme na co těšit, neboť nás do vydání čeká ještě minimálně jedno takové.

Ukázka nepřináší z hlediska čistých informací o hře nic zásadního. Spíše ukazuje v chodu to, co Rockstar popsal slovně novinářům po minulém traileru. To nás ale koneckonců zajímá nejvíc, ne? Trailer najdete na konci článku, v následujících řádcích se s vámi podělíme o dojmy a postřehy z videa.

Co upoutá hráčské oko od prvních vteřin, jsou až dech beroucí vizuály. Za cokoliv, co jsme zatím viděli, by se nemusela stydět žádná exkluzivita od Sony. Nejde ale jen o grafiku, úžasná je i lidskost a přirozenost animací postav.

Tohle všechno navíc funguje v obrovském otevřeném světě. Ten zahrne kromě typických westernových městeček i rozvíjející se moderní města a venkovské osady. Mezi nimi najdeme obrovské neobydlené oblasti v podobě nejen typických zelených lesů a polovyprahlých prérii, ale i pouští, bažin a horských průsmyků.

Svět bude neustále reagovat na vaši přítomnost, ať už vyplašíte ptáky nebo potkáte někoho, jehož příbuzného jste předtím zabili. Novinkou v Red Dead Redemption 2 je i systém interakce s okolními NPC. Arthur může na každou osobu, kterou potká, zareagovat několika způsoby.

Kromě standardního namíření zbraně lze kolemjdoucí pozdravit, znepřátelit si je, uklidnit nebo okrást. Nabídka se pak odvíjí od toho, jaký máte k dané osobě vztah, tedy jestli je to civilista, přítel, nepřítel či šerif. To, jak jako hráč tyto možnosti využíváte, se promítne na tom, jakým člověkem Arthur bude. Pokud vám tedy nevadí, že vaše postava je bezskrupolózní zločinec, klidně po všech střílejte a nechte je spadnout z útesu.

Když už jsme u střílení, to bylo oproti prvnímu dílu značně vylepšeno. Každá zbraň má specifické vlastnosti, autentický způsob přebíjení a zpětný ráz. Z prvního dílu se vrací systém Deadeye, který byl ovšem také vyladěn k lepšímu. Ze záběru z noční přestřelky je patrné, že způsob, jakým Arthur v levé ruce nese pušku, zatímco pravačkou střílí z revolveru, vývojáři převzali z Max Payne 3. Jde o skvělý detail, jenž hře dodává na realističnosti.

Gang Dutche Van der Lindea, jehož je hlavní postava Arthur Morgan důstojníkem, je nucen se na útěku před zákonem neustále přesouvat. Postupně tak nejspíš v rámci příběhu navštívíme všechny výše zmíněné typy krajiny.

Tábor gangu bude sloužit jako Arthurova základna, kde bude moct navazovat vztahy s ostatními členy zločinecké partičky (jak moc intimně, se teprve uvidí), hrát společenské hry a účastnit se zajímavých misí nebo aktivit. Jakožto zástupce šéfa má ale Arthur i povinnosti. Abyste udrželi morálku gangu na uspokojivé úrovni, můžete se jim vlichotit dostatečnými zásobami a jídlem.

Velký důraz hra klade na vašeho koně. Westernových ořů bude k dispozici několik druhů, každý s odlišnými vlastnostmi. Čím více času se svým zvířetem strávíte (lze jej i hřebelcovat), tím ovladatelnější bude. Jakmile o zvíře přijdete, budete muset začít znovu od píky.

Kůň neposlouží pouze jako dopravní prostředek. Do jeho přídavných brašen nacpete delší zbraně, ulovenou zvěř a další věci, které se Arthurovi nevejdou do kapes. Pokud skolíte nějakou větší faunu, povezete ji za sedlem. Problém s mrtvolami je, že časem začnou hnít. Proto je dobré co nejdříve zamířit buď do tábora gangu, kde poslouží vaše kořist jako večeře, nebo k řezníkovi pro patřičnou finanční odměnu.

K lovu nově poslouží luk, který na rozdíl od palných zbraní neponičí kůži. Pokud zvíře zraníte, ale uteče, můžete využít jakousi obdobu zaklínačských smyslů z Divokého honu, abyste jej vystopovali.

Pro první video, které najdete pod novinkou, je to vše, můžeme se ale těšit na další. V něm nám Rockstar ukáže mise, volnočasové aktivity (například rybaření) a další zajímavé věci, které nám Red Dead Redemption 2 umožní. Do 26. října, kdy hra vychází pro PS4 a XONE, by se ale šikla nějaká také ukázka z multiplayerové části RDR 2.

Čtěte také: Fortnite konečně míří na Android. Beta začala již dnes

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Dw_oH5oiUSE” /]

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X