Red Dead Redemption 2

PS4 Xbox One
Sledovat Koupit
10

Dokonalost

Dočkáme se Red Dead Redemption 2 na PC? Únik od programátora Rockstaru naznačil, že ano(2 minuty čtení)

Až moc detailní životopis?

Rockstar má s PC podivný vztah. Na jednu stranu jde o největší herní platformum na níž GTA Online přináší astronomické výdělky i roky po vydání původní hry. Na druhou stranu navenek stále dumá, zda Red Dead Redemption 2 vůbec vypustit na počítače. Možný vývoj PC verze ale omylem naznačil jeden z (bývalých) pracovníků Rockstaru.

Anglické studio zvolilo stejnou taktiku jako u GTA V, u něhož o PC verzi dlouho neřeklo ani slovo. Nejdříve titul vydalo na dosluhující konzole, poté na novou generaci a až po nich se dočkali hráči na počítačích. Podle všeho to vypadá, že u RDR 2 se dočkáme podobného scénáře.

Potvrzení ani vyvrácení jsme se zatím nedočkali, přesto se začínají rojit spekulace. Olej do ohně jim navíc nalil nejmenovaný programátor ze Sheffieldské pobočky Rockstaru, který na Red Dead Redemption 2 pracoval a hru si přidal na svůj LinkedIn. Vedle verze pro PS4 a Xbox One si tam připsal i PC.


Jedná se o skutečného vývojáře, dříve pracoval na L.A. Noire a zmíněném GTA V. Cesta oblíbeného westernu na počítače ovšem ještě není úplně jistá, protože podle stránky programátor přestal pro Rockstar pracovat v listopadu 2016.

Vývojář svou stránku buď opustil, nebo pro Rockstar již nepracuje. V tom případě se mohlo jednat jen o omyl, stejně tak ale mohl svému bývalému zaměstnavateli také úmyslně či neúmyslně uškodit. Informace na jeho profilu navíc zůstala dlouhé hodiny, než zmínku o PC verzi vývojář odstranil.

Red Dead Redemption 2 na PC by nám rozhodně nevadil, rádi bychom ale na počítačích viděli i první díl. Snad se Rockstar slituje a dočkáme se obou her zároveň. Každopádně je vydání potvrzeno na 26. říjen pro Playstation 4 a Xbox One.

Čtěte také: Crakdown 3 změnil vývojáře. Původní tvůrci hru předali anglickému Sumo Digital

Source :

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.