Domů » Články » Herní novinky » Redakční a čtenářské dojmy: Rainbow Six: Siege (MP Beta)

Redakční a čtenářské dojmy: Rainbow Six: Siege (MP Beta)(5 minuty čtení)

Jak si užili betu Duhové šestky ostatní redaktoři a naši čtenáři?

Petr nebyl jediný, koho jsme zavřeli do temného kumbálu a nechali hrát multiplayerovou betu Rainbow Six: Siege až do bezvědomí. Do hry na teroristy a speciální jednotky jsme zapojili i jiné redaktory a spolupracanty, stejně tak do našeho názorového soudku přispěli i vybraní čtenáři.

Původně jsme chtěli vydat separátně redakční i čtenářské dojmy, jak tomu bylo u betatestování Call of Duty: Black Ops 3, část redaktorů ale byla přemožena studijními povinnostmi (včetně mě), tudíž jsme tyhle dvě názorové přestřelky spojili do jednoho většího článku. Tak jak se líbil R6 naším peónům?

Martin Strakáč: Jakožto multiplayerový veterán z prvního Modern Warfare jsem měl co dělat, abych si zvykl na mnohem pomalejší tempo hry. Rambo vběhnutí do baráku za doprovodu pekelného řevu kulometů zde úplně nefunguje (což jsem zjistil velice brzy), naopak pečlivé plánování se spoluhráči je aspekt, který jsem už nějakou chvilku v mulťácích neviděl.

V tom vidím asi největší plus celého R6. Absence kampaně mi mrzí hned o něco méně, kooperace s kamarády takového formátu dodává podobným akcím další vrstvu zábavy, jež není natolik závislá na absolutní preciznosti (CS:GO) či není tak frenetická a zmatená (CoD). A dělat díry do zdi se stala mou oblíbenou kratochvílí.

Na rozdíl od kolegy si úplně nejsem jistý, jestli dokáže R6 konkurovat zaběhnutým kompetitivním stálicím v podobě CS.GO či Call of Duty. Beta mě bavila královsky, proti tomu ani slovo, ale neřekl bych, že zaujme až takové kvantum lidí, aby z nich vzešla progamingová smetánka. Ale třeba se mýlím.

Ondřej Resl: Pakliže opomenu fakt, že jsem byl pravidelně prvním členem elitní zásahové jednotky, který zařval v prvních minutách matche, jsem se u Rainbow Six: Siege docela dobře bavil. Občas mě tedy trápil matchmaking, občas se stalo, že se na zápas čekalo klidně i deset minut, během čehož člověk stihne aspoň uvařit kafe a ohřát párky. Obešel bych se bez toho.

Hra jako taková se mi ale líbila. Naposledy jsem u stříleček taktizoval u prvních Rainbow Six a druhoválečné sérii Brothers in Arms, tudíž jsem rád, že nová Duhová šestka staví právě na tomhle pilíři.

Jen mi štítonoši přišli na můj vkus trošku overpowered, ustáli na můj vkus víc, než by měli, ale třeba vývojáři do plné hry sníží jejich odolnost. Občas se mi stalo, že se odpojili spoluhráči, případně já sám, ale s tím se u bety tak nějak počítá. Za mě rozhodně dobrý!

Michal Bernátek: Rainbow Six: Siege je skvělá novinka, která mi na trhu her chyběla. Je to skvělá kombinace akce a taktického postupu, při kterém se musí hráči dopředu domluvit a vykonávat své role podle třídy, za níž hrají. Siege opravdu dostál svému jménu a předčil své předchůdce. S novinkami, které přinesl, se podle mě může rovnat ostatním hrám na kompetitivní scéně.

Adéla Bedánová: Jakmile jsem hru zapla, tak jsem si všimla vcelku pohledného menu, které je čisté, přehledné a jednoduché. To ale zřejmě bude tím, že je to closed beta a moc tam toho ještě není. Upřímně řečeno není tenhle žánr her pro mě a tudíž jsem ho nedokázala pořádně docenit.

Jediná moje výtka ovšem je, že v multiplayeru takzvané vypadlíky nenahrazují boti, tudíž jsem se kolikrát ocitla v situaci, kdy jsem hrála ve 3 proti 5, což není zrovna příjemné.

Na druhou stranu mi příjde dobře optimalizovaná, jela mi na stabilních 60 FPS a ani jediný hryzanec, což je dle mého takový malý zázrak po fiasku s Assassins Creed Unity. Každopádně jsem docela zvědavá na to, jak to bude vypadat ve finálním stádiu, ale to se my všichni dozvíme už 1. prosince.

Jan Ševčík: Trošku mě vadily bugy, dvakrát jsem se propadl do textury a nepřítel se jednou zasekl ve zdi tak, že jsme ho nemohli prostě zabít. Jinak ale hra je to dobrá, každá classa má jiné výhody a byla zábava každou vyzkoušet v různých situacích. Map bylo dost, ani po čtyřech dnech se mi neohrály.

Michal Vlašák: Hrál jsem sice jenom 10 hodin z celkových několika dní, co byla beta k dispozici, ale bavila mě. Je to jiný než CSko, které hraju už deset let, a možná proto jsem rád za trošku jinou střílečku. Jen mě vadilo lobby zápasů, čekalo se na ně strašně dlouho. Tak snad bude plná verze už opravená.

Jan Svíčka: S bráchou jsme dostali kód, tak jsme se rozhodli hru zkusit, a určitě nelitujeme. Snažili jsme se hrát společně, proto jsme docela často zůstávali jediní naživu, protože jsme na sebe jednoduše řvali a dávali si vědět ohledně nepřátelích a jejich pozicích. Proto si myslím, že pokud mají hráči rádi kooperativní akce, bude Rainbow Six: Siege přesně pro ně.

Děkujeme čtenářům za dojmy! 

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X