Domů » Články » Reportáž: Akicon 2016 + soutěž

Reportáž: Akicon 2016 + soutěž

Jak se vyvedla podzimní otaku akce?

I letošní podzim byl více než štědrý na herní a otaku akce. Zatímco nás tento týden čeká Game Developer Session a přímý přenos Blizzconu, v článku se retrospektivou podíváme na největší podzimní event pro milovníky japonské kultury. Jak se podařil letošní AkiCon? A co takhle si zasoutěžit o věcné ceny na konci reportáže?

Poslední říjnový víkend se Kulturní centrum Zahrada na pražském Chodově přeměnilo na útočiště otaku, hráčů i jednoduše návštěvníků, kteří tíhnou ke kultuře země vycházejícího slunce. A přestože šlo o komornější akci, organizací a pestrým programem neměla problém konkurovat i větším seancím.

Přednášek se chopili osvědčení lidé z komunity a se zastřešujícím tématem „WTF“ šlo leckdy o správně chaotické, vtipné a zajímavé zpestření v programu, které jsme jinde ještě neviděli. Pokud nepočítáme celovečerní promítání nejbizarnějších japonských reality show před několika lety na jedné punkové akci v pražských sklepech.

dsc06718

Teď už jen chybí kendó na VR


Přednáškám sekundovaly i stálice v podobě cosplay a AMV soutěží, stejně tak pěvecký turnaj AJ-DO-RU či milý nápad Cosplyš. Co si budeme nalhávat, plyšáky v kostýmech zas tak často nevidíme.

Hlavním tahákem hlavního programu se opět stala již zmíněná cosplay soutěž, v níž o přízeň publika bojovalo pár opravdu povedených kousků. Nově mohly vystupovat i celé skupiny, což dalo prostor novým nápadům k prezentaci před porotou. Vítězem se ale stal jednotlivec, a to cosplayer Doriana Pavuse z Dragon Age: Inquisition.

Samozřejmě nemohly chybět stánky, u kterých si každý mohl nasbírat slušný loot, ať už šel po plakátech, figurkách či jen hledal trička s motivy oblíbeného anime. Mile překvapil i koutek s burzou pro opravdové lovce artefaktů.

A co herní sekce?

dsc06918

Výherci MSI Power Leveling si odnesli hodnotné ceny


Jasně, že se myslelo i na hráče. SkillCraft i SkillZone koutek spolkl hned trojicí místností s nadupanými mašinami. Pozornosti neunikla především sekce se sochou orka Thralla ze série Warcraft. Už si ani nepamatujeme, kolik fanoušků se s ním přišlo jen tak vyfotit.

Ve stejné místnosti se nacházely i výkonné notebooky MSI GP72, a ne náhodou. Několik odvážlivců si mohlo změřit síly ve hře World of Warcraft, ovšem nikoliv v arénách – v rámci soutěže MSI Power Leveling dostali za úkol co nejrychleji dosáhnout 10. úrovně. Vítězem se stal hráč Murky, který svého priesta nahnal na požadovaný level během necelých 44 minut a odnesl si mimo jiné luxusní batoh MSI.

Plno bylo tradičně i u Just Dance a jako vždy to byla zábavná podívaná, ač přiznáme, že někteří tancující cosplayeři dokázali opravdu bizarní papohyby. Další koutek byl vyhrazen čistě pro virtuální realitu, která se na podobných akcích těší neméně velké oblibě. HTC Vive jednoduše dokázal okouzlit nejen kované pařmeny, ale i nehráče.

Poslední část herní sekce patřila herně SkillZone, která na akci přispěchala s nadupanými přístroji od Asusu. Na noteboocích Republic of Gamers si mohli návštěvníci nafackovat v 1v1 turnajích v League of Legends, Hearthstone či Overwatch a odnést si věcné ceny. O pohodlí se postarala herní křesla DX Racer a periferie od osvědčených Razerů.

Soutěž o skvělé ceny

c39cbba75c3c06e7819623078382cf13fa7bf59869d7f98d74pimgpsh_fullsize_distr

Hrajete WoW? Zkuste štěstí v soutěži od SkillCraftu!


A ani po AkiConu není všem aktivitám konec. Stále probíhá soutěž pod taktovkou SkillCraftu a MSI, v níž můžete vyhrát fajnové ceny. Co je k tomu třeba? Vyscreenovat svou postavu ve World of Warcraft v co nejzajímavějším stylu, armoru či prostředí – kreativci mají napřed.

Svůj výtvor můžete poslat na e-mail soutez@lancraft.cz, jen nezapomeňte na své jméno, příjmení a poštovní adresu. Čas máte do neděle 6. 11. včetně. V pondělí se pak na FB stránce SkillCraftu zveřejní galerie, kde se bude hlasovat, kdo nakonec vykouzlil nejlepší screenshot. Tři účastníci pak dostanou moc pěkné tematické dárky – MSI dárkovou sadu s luxusním batohem uvnitř, triko WoW Legion či předměty s motivy Razer.

Source :
Vlastní, komerční sdělení

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X