fbpx

Reportáž: Animefest 2016

Vyzkoušeli jsme si Animefest s několika novými updaty. A jsme nadšení!

Za fantastické fotky do článku děkujeme Butrix Production!

Víc než kdykoli předtím se letos Animefest nesl v duchu her a virtuální reality. Proč? Protože každý se vydal na Animefest za jiným cílem. Osobním questem, zážitkem, s jiným přáním, kterými suvenýry zaplní svůj prázdný inventář. To s sebou, jako ve správné hře, přináší těžká a bolestivá rozhodnutí.

Pro jedny získané elfí uši (do trollí polévky) je třeba obětovat figurku BB-8 či triko s Pokémonem, což v srdci návštěvníka rozrývá čerstvou ránu. Tradiční hrdinské dilema v obchodě, které musí znát každý milovník RPG. Ale nebojte, to je teprve začátek.

Už při vstupu do areálu dýchne na člověka pohoda. Opravdu. Kdyby Brno nemělo vycpaného krokodýla, ale živoucího draka dobré nálady, tak bych řekla, že určitě někde lítal kolem.

Načichněte atmosférou Animefestu 2016 skrze cosplay video od Mindbreaker!


Kromě náramku a oné dobré nálady, které jsou už v základní verzi animefestího RPG, hráč může také z fasované igelitky vyštrachat mapu a prohlédnout si všechny lokace, které lze v letošním díle navštívit. S napětím se očekávalo nové DLC, které přineslo především zcela novou oblast plný eventů i lootu.

Přidané křídlo budovy A naplnilo všechna očekávání. Hala se stánky, koutkem pro živé vysílání z rotundy a třemi temnými herními dungeony – retrohernou, hernou (s moderními konzolemi od Sony, Nintenda i Microsoftu) a SkillCraft arénou s různými PC hrami na nadupaných strojích.

Zmíněné kobky byly obležené po celý den i noc a staly se útočištěm jednotlivým hráčům, nebo i skupinkám hardcore nadšenců, kteří až do rána překonávali jednu výzvu za druhou. (Jo, Jirko, dívám se na tebe! Pozn. red.)

Díky rozhodnutí zvětšit svět se nemuseli hráči spawnovat jen v Rotundě, ale i v obrovské hale Ájedničky, vstupní budově nebo venkovních stanech. S čistým svědomím musím říci, že to byl jeden z nejrozumnějších nápadů, které mohli Orkové vůbec udělat.

13173263_626853827469243_971831135671463902_o

Parádní cosplay Uriel od Ketrin cosplay! Foto: Butrix Production.


Přibylo vzduchu, více prostorů pro stánky, setkání i odpočinek. Patchem prošlo i jídlo. Na rozdíl od minulých let přibylo i občerstvení z japonské a korejské kuchyně – ramen, jakisoba nudle, kimči, sladkosti a jiné exotické pochutiny. K tomu hned vedle připraveno mnoho stolů pro pohodlné nakrmení vašeho avatara. Velmi příjemná změna.

Pokud si chtěl hráč oprášit své schopnosti, tak tu pro ně byly připraveny dva venkovní stany. V jednom z nich na něj čekaly workshopy různých bojových stylů a škol na boj zblízka i se zbraněmi. Až do noci se odsud ozývaly bojové pokřiky a hrdelní řev poražených.

V druhém hrdinové našli hudební hry a VR zařízení. Pro rozhýbání těla tu byly taneční podložky a jiné interaktivní hry jako vystřižené z japonských heren. Ti odvážnější mohli na chvíli otestovat svůj žaludek ve virtuální realitě zprostředkované Oculus Riftem nebo HTC Vive.

Chcete více fotek? Koukněte autorovi na FB stránku, je na co se koukat!


Kapitolou samu pro sebe byly přednášky. Hráči si v jednu chvíli mohli zvolit pouze jednu, ostatní se jim pak zamkly. Ještěže i letos Orkové mysleli video záznamy. Příjemnou inovací byl živý stream z Rotundy do nové haly A1, kde bylo spousta místa sezení (a jídlo za rohem!), takže se nikdo nemusel zoufale snažit dostat do zcela přeplněné arény stealth cestou.

Dle real-life odsezených přenášek, nadšených ohlasů ostatních i online záznamů musím Orky opět pochválit. Přednášky tvořila vyvážená sestava různých témat, od anime tématiky přes historický náhled na Japonsko až po cosplayerské, fotografické a mnohé další.

A co vzezření hráčských avatarů? Protože československá cosplay scéna každý rok bobtná, zlepšila se i její úroveň. Opět jste mohli vidět cosplayery ztvárňující oblíbené postavy z nepřeberného množství anime či oblíbených herních postav z WoWka, StarCraftu, LoLka, DoTy a dalších titulů, případně s nimi prohodit pár slov a vyscreenshotovat se s nimi.

A jaký je tedy celkový dojem? Moderní akce mezinárodního formátu, kde organizátoři vědí, co dělají, a každý účastník si tady nalezne to své. Celé akci bych přála další růst všemi směry, a ať příští rok je zase dokonalejší než letošní. Jestli to vůbec jde. Určitě se zase setkáme Animefeste! Sajónara!

Zdroj:

Vlastní

Adéla Miklíková
Duší umělec, hlavou fyzik, srdcem nadšenec do všeho kolem sebe. Otaku, hráč, ilustrátor, shopaholik, workoholik, lomograf, geocacher, aikidista, bezmezný obdivovatel krás vesmíru a občas i blogový pisálek.Blog: http://dragowlin.blogspot.cz/ FB: https://www.facebook.com/CosplayerAdelaMiklikova