Domů » Články » REPORTÁŽ: ESL One – Kolín nad Rýnem ve znamení progamingu

REPORTÁŽ: ESL One – Kolín nad Rýnem ve znamení progamingu

Druhý červencový víkend v Kolíně nad Rýnem byl ve znamení e-sportu

SkillZone a její crew jedou nonstop jak doma ve své herně, tak i na herních eventech. Bylo tedy naprosto normální začít svou cestu na prestižní e-sportový turnaj ESL One ve tři hodiny ránov neděli, den konání finále, a dokončit ji o 24 hodin později. Přijeli jsme vyčerpaní, ale naplnění fantastickou atmosférou této megalomanské akce.

Do největší evropské multifunkční arény Lanxess, kde se ESL One konalo, jsme dorazili něco málo po poledni, abychom si mohli projít všechny doprovodné atrakce. Oproti IEM v Katowicích se samotná aréna, kde mělo proběhnout klání v CS: GO, i okolní prostory zdály být o dost prázdnější, to je ale při jejích rozměrech snadno vysvětlitelné.

Alespoň jsme se nemuseli prodírat lidmi. Naopak jsme měli nespočet příležitostí se zastavit na některém z mnoha stánků s herním programem pro diváky, na nichž se sem tam mihla nějaká ta celebrita, od zahraničních youtuberů a streamerů po progamery, a rozdala pár podpisů a selfie pro fanoušky.

Fronty u Lanxess arény byly na denním pořádku.


Na většině z těchto herních koutků se dal v doprovodných turnajích vyhrát nejnovější hardware, ti s menším skillem si pak mohli své vyhlédnuté herní kousky zakoupit. Samozřejmostí pro byla i návštěva fotokoutku, několik odvážlivců si vystálo dlouhou frontu na pomalování airbrushem. Merchandise většiny týmů byl soustředěn do prostor oficiálního ESL shopu, který měl v neděli již značně probrané zásoby. Kromě všudypřítomných tleskátek jsme si tak domů nepřivezli žádné suvenýry. Třeba příště.

V hale jsme se usadili právě včas na showmatch, který předcházel samotnému grandfinále. Souboj dvou německých týmů se odehrál téměř mrknutím oka a všichni se tak začali chystat na vyvrcholení celého ESL One eventu. Vlajky připevněny na zábradlí, transparenty a cedulky připraveny, občerstvení s pitným režimem zajištěno – mohlo se začít.

Hala před první hrou finálového zápasu praskala ve švech – jak by taky ne, bylo naprosto vyprodáno. Po levé straně měli své zaryté fanoušky američtí Cloud 9, pravé křídlo arény pak fandilo brazilským SK Gaming. Vyvolávání týmů se mísilo kdesi uprostřed, kde fanoušci skandovali oběma stranám při každé umně provedené akci.

Bez piva to prostě nejde.


Už od první mapy byly hry velmi vyrovnané. Cloud 9 se s SK Gaming snažili držet krok, ovšem čím déle hráli, tím větší náskok Brazilci získávali. Na Cobblestone se jim podařilo uhrát 9 bodů, na Trainu jich pak dokázali získat 12. Největší napětí panovalo v poslední hře, kdy Cloud 9 předváděli jeden ukázkový gameplay za druhým a téměř si vybojovali šanci na čtvrtou hru se 14 body. Na vítězství to bohužel nestačilo a SK Gaming se tak za stavu 3:0 stali šampióny letošního ESL One v Kolíně nad Rýnem.

Když si pak brazilský tým přišel převzít pohár, atmosféra v hale byla naprosto epická. Kromě hudebního doprovodu, světelné show a nekonečného množství konfet, zasypávajících celé pódium, na ní měli největší podíl sami diváci. Skandování 15 tisíc fanoušků e-sportu je prostě něco, co sebelepšími efekty nenahradíte. Je pravda, že nám v uších znělo ještě při cestě zpět.

A ESL One v číslech? K dnešnímu dni se může tento progamingový svátek chlubit více než 18 miliony zhlédnutí na záznamu ze zápasů (z toho 180 tisíc diváků na zápas koukalo přes VR, heh), 12 miliony interakcí a 15 tisíci návštěvníky každý den. A to je jeden z důvodů, proč si nenecháme ujít příští ročník.

Níže se můžete mrknout na několik momentek z ESL One. Kompletní fotogalerii najdete zde. Mimochodem, tady máte perličku na závěr.

Čtěte také: ESL One v číslech – grandfinále v CS: GO vidělo necelé dva miliony lidí

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X