Domů » Články » Herní novinky » Reportáž: For Games 2016 byl ve znamení virtuální reality a velké krádeže

Reportáž: For Games 2016 byl ve znamení virtuální reality a velké krádeže

Letošní ročník byl překvapivě divoký

Spolu s každoročním příchodem října přišel již tradiční, letos už šestý ročník herního veletrhu For Games, odehrávající se v pražských Letňanech. My jsme na akci samozřejmě nemohli chybět, takže se pojďme podívat, co nám herní veletrh letos nabídl.

Stejně tak jako minulý rok, i letos se účastnil velký počet herních společností, z nichž každá si pro nás něco připravila – stojany s chystanými peckami, soutěže o nějaký ten loot a další pařanské aktivity. A jelikož takovým nepsaným podtitulem tohoto ročníku byla virtuální realita, pojďme se podívat nejdříve na ni.

Alza či Re-Play stage, stánky MSI, Asusu ROG, HP Omen, Playstationu – všichni si na výstaviště přivezli něco z repertoáru VR. Nejčastěji se objevoval momentálně nejpopulárnější VR headset HTC Vive, dočkali jsme se ovšem i ekvivalentů od Playstationu a Samsungu. Naštěstí díky vysokému zájmu firem v tomto herním odvětví se dostalo prakticky na každého, kdo si chtěl ve virtuální realitě trochu zablbnout. Či případně zasoutěžit – ve VR totiž samozřejmě také probíhaly miniturnaje.


Mimo virtuální realitu jsme také mohli zasednout k desítkám vystavených počítačů. Na většině z nich si hráči užívali právě vydanou Mafii 3. Například na Asus stánku jste si ji mohli vyzkoušet v tom nejvyšším nastavení na obrovském 21:9 monitoru. A pokud nejste úplně fanoušky klávesnic a myší, i pro vás se samozřejmě něco našlo. No, něco… našlo se toho dost, upřímně jsme všichni byli překvapeni, kolik konzolí se letos na For Games objevilo.

Na rozdíl od minulého ročníku nabídlo letošní For Games i fyzické vyžití – nově přidaná Fun Arena se vytáhla jak s Extreme Archery či hraní fotbalu v obrovských koulích, tak třeba malou airsoftovou střelnici.

Jak už jsem zmiňoval výše, i letos se na For Games objevil herní pořad Re-Play, který zde pořádal svůj Fan Day. Fanoušci se tak mohli potkat s tvářemi, jež pravidelně vídají na televizních obrazovkách. Veletrh potěšil ale i fanoušky českého e-sportu. Díky Tiger Masters jsme se dočkali turnajů v CS:GO a League of Legeneds, Fujitsu pak přineslo svoji Hearthstone ligu.


Spolu s For Games simultánně probíhalo i několik dalších veletrhů – ForBabies, ForToys a ModelHobby. Samozřejmě, že všechny (dobře, možná mimo ForBabies) nás něčím zaujaly a něco času jsme na nich také strávili.

Ze všech různých firem, které na ostatních veletrzích vystupovaly, bychom vypíchli zejména DJI. Ta přivezla na výstaviště i několik kousků jejich dronů a pochlubila se jediným v Evropě se nacházejícím modelem Mavic. Na druhou stranu za to také svým způsobem zaplatili – již ve čtvrtek se povedlo někomu z návštěvníků nepozorovaně ukrást jeden z vystavených hospodářských dronů v ceně téměř čtvrt milionu. Je tedy dost dobře možné, že DJI jsme na veletrhu viděli poprvé a bohužel také naposled.

Kdybych měl letošní ročník shrnout do pár vět, určitě vidím jistý postup od minulého roku. For Games si stále drží nálepku nejatraktivnější a čistě herní akce a opět přinesla možnost prohlédnout či vyzkoušet si něco, k čemu se běžní smrtelníci ne úplně často dostanou.

A abych zase jen nechválil… můj mozek pořád nezpracoval, jak je možné, aby se návštěvníkovi povedlo odnést si z výstavy ne zrovna malý dron (1×1 metru ve složeném stavu), aniž by si ho někdo všiml. Tohle, plus ještě další díry v zabezpečení, která vám vlastně umožnila protáhnout na jednu vstupenku několik lidí, jsou dva docela zásadní mínusy pro organizátory.

Čtěte také: Zveme vás na MSI Gaming Roadshow 2016!

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X