fbpx
Domů » Reportáž: Game Expo 2016

Reportáž: Game Expo 2016

Začíná pátek a já dorážím na přeplněné parkoviště před kulturním domem Ružinov. Vystupuji z auta a připojuji se k davu lidí čekajícím na otevření dveří. Rok čekání je za mnou a já konečně odpočítávám poslední minuty, než nám pořadatelé otevřou brány do pohádkového světa. Na tři dny přestanu být obyčejným klukem.

Stane se ze mě návštěvník akce, na kterou zavítají desítky cosplayerů, hráčů počítačových i tradičních stolních her, kde místo nablýskaného talíře dostanu do ruky kus kýty a při západu slunce budu sledovat zápolení rytířů a výkony lukostřelců. AnimeShow začíná a náš svět, aspoň na chvíli, přestává existovat!

Dnes, v době různých youtuberských festivalů, Minecraft conů a počítačových turnajů, najdeme skoro každý víkend akci, na kterou se fanoušci té či oné zábavy mohou podívat. Žádná z nich ale není tak tradiční a nemá vybudovanou svou silnou komunitu, jako je tomu právě u AnimeSHOW – mezinárodní festival fanoušků anime, komiksu, mangy a japonské kultury.

Ve svých prostorách nabídl spoustu samostatných koutků zaměřených nejenom na své tradiční součásti, ale postupně své obzory rozšířil i do dalších populárních oblastí – fantasy, sci-fi či horor. V rámci sekce Game Expo si pak na své mohli přijít jak hráči počítačových a konzolových her, tak fanoušci i her karetních, stolních, hudebních či dokonce venkovních.

skillcraft report 3


Uběhlo pár hodin a mně přijde, že se tu čas naopak zastavil. Poslední hodinu jsem si povídal s Novou a Wolverinem, kolem mě proběhl v obrovském kostýmů Mario. Kousek ode mě hrají na Nintendu WiiU tancovačku Just Dance nějaké manga postavy…

Já jsem opět pohlcen vírem úžasného světa, kde realita končí. Zrovna před chvílí jsem si domluvil setkání u pořádného kusu stejku s Beastem. Připadám si jak ve snu – a je to paráda. Stovky fanoušků, lidí jako já, svět, který si představuji při čtení komiksů a knížek. A to můj víkend teprve začal…

Pokud máte rádi současné trendy, přišli byste si na AnimeSHOW na své. Během celého víkendu navštívily akci tisíce lidí, stovky v nich v pestrých kostýmech oblíbených postav z různých světů. Na jednom místě se tak setkali komiksoví hrdinové, postavy z počítačových her, knížek, fantasy či mangy, Během soboty se uskutečnila i obrovská cosplay soutěž, kde ti nejlepší cosplayeři předváděli své umění nejenom v tvorbě kostýmů, ale i v nacvičených scénkách.

skillcraft report 1

Cosplay soutěž na AnimeShow.


Jako náruživý hráč Hearthstonu jsem se těšil na sobotu. Ve SkillCraft koutku se uskutečnil turnaj, ve kterým jsem si brousil zuby na monitor. Zkusil jsem své štěstí už v pátek na LoL turnaji, ale moc jsem nepochodil. V Hearthstonu to ale bylo lepší.

V turnaji jsem se dostal poměrně daleko a nebýt toho šíleného RNG, byl bych i měl nějakou cenu. Co mě ale dostalo, byl týpek, co seděl vedle mě. Neměl ruce a všechno ovládal nohama – myš, klávesnici, dokonce si i sluchátka nasadil nohou… Když jsem vedle něj dvěma prsty vyťukával svůj email, připadal jsem si trochu trapně. 🙂

skillcraft report 4

Vítěz Hearthstone turnaje.


Velký prostor na Game Expu zabíral i SkillCraft koutek, který po vzoru minulého ročníků běžel od začátku do konce. Účastníci si mohli nejenom zahrát některou z populárních PC her či si vyzkoušet např. betu chystané pecky Overwatch, ale i vyhrát jednu z desítek cen v jednom z několika připravených turnajů. A že bylo o co hrát. Kromě originálních věcí od Riotu na nejlepší hráče ve všech turnajích čekaly ultrawide LG monitory.

Celému SkillCraft koutku, který byl právě o moderní technice, vévodila obří 4k LG televize, jež byla opravdovou pastvou pro oči. Luxus celého koutku pak už doplnila populární herní křesla DX Racer, která si mohli hráči vyzkoušet nejenom v tradiční podobě, ale rámci VIP místa si mohli zahrát Overwatch i na nových karbonových křeslech.

Letošní součástí SkillCraft koutku byla i Nintendo část, kde na účastníky čekala hlavně hra Just Dance. V kontrastu se SkillCraftem byla retro část v prvním patře, kde jste si mohli zahrát na konzolích a starých černobílých televizích z doby úsvitu elektronické zábavy.

skillcraft report 2

Po dlouhé noci, kdy jsme vysedávali u pivka a probírali všechno možné, je tu neděle – poslední den AnimeSHOW. Musím toho ještě hodně stihnout a času je málo. U SkillCraftu jsem našel cosplayerky z Polska a zařadil se mezi dalších 50 tisíc fanoušků, které mají na FB. Vyfotil jsem se s nimi, získal podpisy a za chvíli začne další turnaj, nyní v Heroes of the Storm. Věřím si a tentokráte ten monitor určitě vyhraji! Byl to super víkend. Škoda jen, že musí skončit.

Je obtížné shrnout, co všechno mohli návštěvníci o tomto víkendu v Bratislavě zažít. Game Expo spolu s AnimeSHOW nabídlo úžasný víkend, kde nešlo o to, jak jste staří, odkud jste či jakou hru hrajete. Byli jste na pár dní jen mezi svými a užívali jste si atmosféru akce od první minuty až po ty závěrečné.

Nezapomeňte si na příští rok zakroužkovat březen, kdy přijde na řadu jubilejní 10. ročník. Bude stát za to!

Autorem reportáže je uskupení SkillCraft.

Source :

Tisková zpráva, SkillCraft

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na