Domů » Články » Reportáž: Intel Extreme Masters Katowice 2017 ve znamení CS: GO a front

Reportáž: Intel Extreme Masters Katowice 2017 ve znamení CS: GO a front

O fanoušcích CS: GO i frontách na fronty

Živým streamem ze zápasů a fotogalerií naše zpravodajství z Katowic nekončí. Vyslali jsme do herního kotle hned dva externisty, Jakuba a Radka, aby nám poslali nejen pár hanbatých fotek tamějších slečen, ale hlavně reportovali o tom, jak se podařil letošní ročník Intel Extreme Masters. 

Každoroční svátek herních profíků nemohl chybět ani letos. Mezinárodní klání titánů u naších polských sousedů – IEM Katowice – navštívily tisíce herních fanoušků. Hlavní atrakcí této akce byl turnaj v League of Legends, StarCraft 2 a především CS: Global Offensive, kde si výherci mezi sebou rozdělili 650 tisíc dolarů (konkrétně 250 tisíc šlo CS:GO i SC2 a 150K pro LoL). Doprovodné turnaje se konaly například v Heroes of the Storm a Crossfire.

Novinkou letošního ročníku bylo rozdělení turnaje do dvou víkendů, přičemž 25. až 26. února bylo vyhrazeno pro turnaj v League of Legends. První březnový víkend se pak odehrálo utkaní v CS: GO a StarCraftu 2. Dle slov organizátorů to bylo kvůli problémům s kapacitou herních kotlů a rozvržením jednotlivých turnajů.

I Heroes of the Storm se dočkal vlastního turnaje


Účast na této akci byla, jako každým rokem, extrémně hojná. Každý den vedla okolo areálu sáhodlouhá fronta, která se velmi pomalu zkracovala. Kdykoliv jsme šli okolo, třeba po 30minutových intervalech, tak první člověk ve frontě byl stále ten samý. A to nebylo zdaleka vše – touto frontou se člověk dostal do další fronty, kde čekal, aby prošel několika improvizovanými budkami, po jejich opuštění ho čekala další fronta. S tou výjimkou, že tato už měla železné hrazení, aby se lidi mohli krásně řadit.

Co se týče jednotlivých klání, nejvíce pozornosti samozřejmě přitahoval Counter-Strike, který se odehrával v největší aréně nazvané Spodek – ten dokázal pojmout až 11 500 nadšenců e-sportu. V menší aréně (která vypadala jako předělané kino) bylo k nalezení utkání ve StarCraftu 2, které se pořádalo každý den od poledne až do desáté večerní.

Největší pozornost přilákal poslední den celé události, kdy výše zmíněná aréna Spodek svědkem semifinále i finále turnaje v StarCraftu 2, kdy se utkali profíci aLive, TY, Dark a Stats. Vítězem celého turnaje byl po velmi vyrovnané a napínavé sérii TY, který ve formátu „best of seven“ dokázal svého soupeře udolat až v posledním sedmém zápase a vyhrál 4:3.

Pohár nakonec připadl týmu Astralis


Dalším programem na pořadu dne bylo finální utkání v CS: GO mezi týmy FaZe a AstralisBohužel před celým tímto utkáním proběhla dle mého názoru velmi nevkusná zahajovací ceremonie, kdy na stage vystoupil DJ Hardwell s přibližně půlhodinovým setem, který diváky vyzýval „to fuck*ng jump“. Celá akce se dala pojmout úplně jinak – přeci jen tam diváci i hráči byli kvůli tomu, aby oslavili svůj oblíbený koníček, nemluvě o tom, že se turnaje zúčastnilo nespočet hráčů mladších než 18 let.

Naštěstí tuto nepříjemnou maličkost okamžitě vyvážilo perfektní utkání mezi již zmíněnými týmy. Jak sami můžete vidět v přiložených fotkách, aréna byl naplněná k prasknutí a při každé vyvedené akci FaZe se rozburácel celý sál, až to musely slyšet celé Katowice.

Vítězem turnaje v CS: GO se stali (jak se předpokládalo) profíci z týmu Astralis i přes obrovské snahy členů FaZe a obrovské podpory, které se outsiderovi dostávalo od bouřících ochozů. Tento nepoměr diváckých sympatií byl viditelný v průběhu celého finálového klání a dále ho zvětšovala i práce s davem od týmu FaZe, který při poločasech roztleskával už tak vzrušené tribuny. Na záznam se můžete podívat zde.

No fajn, když už jsme vás lákali na slečny


Součástí celé akce byla i hardwarová výstava, na které bylo možno vyzkoušet si nejnovější elektronické výrobky. Nejvíce vytížená byla samozřejmě virtuální realita (zastoupená produkty od společností HTC a Oculus).

Jednotlivé stánky se předháněli v hlasitosti a v množství rozdaných upomínkových předmětů, jako byly klíčenky, samolepky, podložky pod myš, ale i prvotřídní herní klávesnice, myši nebo sluchátka. Jinak se tímto chci omluvit slečně u virtuální reality, kterou jsem v zápalu hry s nasazenými brýlemi, likvidujíc nekončící vlny robotických monster, několikrát velice reálně fyzicky zasáhl. Nicméně organizace fungovala až překvapivě hladce – vše šlo jednoduše najít, všichni byli milí, usměvaví, nápomocní a bez problémů přecházeli z polštiny do angličtiny. 

Sečteno podtrženo, ace by deagel, akce se povedla a byla skvěle připravena, tudíž ji můžeme všem herním nadšencům jen doporučit si sbalit kufry a nenechat si ujít příští ročník IEM – není nad to si užít neopakovatelnou atmosféru opravdové progamingové akce, jakou nabízejí právě Katowice. Za fotografie děkujeme i klukům z Razeru!

Jakub Kainc, Radek Procházka

Čtěte také: IEM Katowice v obrazech – mrkněte na záznam i fotky ze zákulisí 

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X