fbpx

REPORTÁŽ: Únorový PragoFFest 2018 ve znamení Kingdom Come a menších front

Tradiční fesťák pro všechny milovníky popkultury

Jako už řadu let i letos zahájil PragoFFest sérii přednášek, workshopů i něco málo volné zábavy v Modré škole na Hájích. Jelikož je událost zaměřena na všechny popkulturní fenomény dnešní doby, od počítačových a konzolových her po deskovky či knihy, každý si nakonec přišel na své. Co bylo tento rok k vidění v prvních únorových dnech?

Díky propojení s programovou linií GameFFest zde bylo pochopitelně početné zastoupení herních počítačů. Konzolisté měli tradičně na výběr ze tří předních konzolí, na akci tedy nechyběly zařízení jako XONE, PS4 či Nintendo Switch, který si tak odbyl svou první účast na akci.

Největším lákadlem se stalo samozřejmě české RPG Kingdom Come: Deliverance, které si mohli návštěvníci vyzkoušet více než týden před vydáním, byť jen na jedné konzoli. „Byla jen jedna, protože si studio Warhorse v době finalizace hry mohlo dovolit půjčit pouze jednu vývojářskou konzoli,“ upřesnil nám na facebooku později Marek Tvrdý, který měl na starost herní linii.

I tak byla prezence titulu na akci silná – diváci se mohli mrknout na besedu s Martinem Klímou z Warhorse, přednášku o vládě Habsburků či šermířský workshop Domu rytířských ctností, který se podílel na bojovém systému hry. Husitské téma se promítalo do i celé řady přednášek.

FOTO: esogames.cz – Anželika Rudenko


Počítačovou část po dvou letech navštívil SkillZone společně s LanCraftem. Ti zajistili kromě turnajů i možnost zahrát si různé hry, od klasik jako League of Legends až po dnešní multiplayerové fenomény jako PlayerUnknown’s Battlegrounds. Ti největší pařani mohli vyhrát ceny v hodnotě až 40 000 Kč. Nechyběly samozřejmě myši a klávesnice, mikiny, hry či herní merch.

SkillZone tam také ukázal své nové nadupané mašiny (které jsme odhalili na narozeninovém streamu). Nechyběly stejně jako minulý rok ani hudební hříčky či virtuální realita od LanCraftu. Nostalgiky pak potěšila speciální místnost s retro hrami na starých zařízeních.

Vše ostatní bylo na svém místě. Festivaloví „štamgasti“ se dočkali hromady pořadů o Star Wars, Star Treku a Doctorovi Who, fanoušci fantasy zase linií Hrami o trůny, Harrym Potterem a Pánem prstenů. Noční tvorové se v rámci Nightconu mohli těšit na upíry, zombie, vlkodlaky i pirátské promítání hororu. A ano, ty stánky s notoricky známými polštáři a podložkami pod myš taky nikam nezmizely.

Jak je již v dnešní době zvykem, na akci nechyběli ani cosplayeři. K vidění zde byly například kostýmy ze světa Star Wars, Mortal Combat nebo například velká návštěva z Bradavic. Nutno ovšem zmínit nižší účast oproti minulému ročníku, ale jak se říká, na všem špatném se dá najít alespoň něco dobrého. Jedno z pozitiv byly prakticky nulové fronty na hry, které jste si mohli vyzkoušet nebo jen tak zahrát s ostatními účastníky akce.

Reportáž vznikla ve spolupráci s esogames.cz.

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj:

Vlastní

Martin Hubrt
Šéf projektu esogames.cz, webdesigner, fotograf a vesměs hodně činorodý člověk.