Resident Evil v reálu? Mrkněte se na povedené (a děsivé) video

Když virtuální strach nestačí

Resident Evil 7 je super hra, která zachraňuje jméno celé série. Přeci jen jednoduchá grafika prvního dílu proti VR verzi nejnovějšího přírůstku prostě nemůže obstát. Na některé zážitky je i virtuální realita krátká, na scénu proto přišla realita.

V Londýně byl pro účely reklamní kampaně zřízen na krátkou dobu Resident Evil 7 Experience. Hráči se zde jako brigádníci TV show Sewer Gators vydají do repliky domova rodiny Bakerových. Jejich předchozí tým se totiž ztratil a vyslání týmu cvičených brigádníku je přeci jen levnější, než aby produkce volala policii.

Svoje štěstí při hledání ztraceného týmu zkusil také duo z britského Eurogameru, které svou snahu hrdinně zaznamenalo na kameru. Oproti hře, kde na hráče tlačí jen děsivá atmosféra a šílení obyvatelé domu, v realitě přibyl boj s časem. Každý účastník totiž na průchod dostal jen 45 minut.

Jestli se vám jedinečná úniková hra zamlouvá, máme pro vás špatnou zprávu. Resident Evil 7 Experience byl limitovaná událost, jež byla v provozu do 23. ledna. Rozhodně bychom se ale nezlobili, kdyby vývojáři zkusili podobné akce u nás v Praze ve formě tematické únikové hry.

Čtěte také: Resident Evil 7 v recenzích sklízí téměř perfektní hodnocení

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.