Domů » Články » Retro seriál: Battlestar Galactica

Retro seriál: Battlestar Galactica

Ne, nebudu psát o originálním seriálu, ale o jeho remaku. I když v tomto případě může někoho označení retro urazit, od jeho premiéry uběhlo již 16 let. Čím diváky tehdy tak ohromil a přikoval k televizi?

Především se nejednalo o napodobeninu Star Treku. Ano, byly v něm akční scény a vesmírné bitvy, ale zde se kladl důraz na politiku, náboženství, vztahy mezi hlavními postavami a jejich vývoj. Byl to začátek trendu, známého ze současných seriálů, kdy se příběh táhne napříč epizodami a dokonce sériemi. Další novinkou byla roztřesená a nestálá kamera, která některé lidi přiváděla k šílenství, ale jiní ji zbožňovali. 

Robotičtí Cyloni byli stvořeni, aby usnadňovali život na dvanácti koloniích. Jak se dalo čekat, došlo ke vzpouře strojů a k dlouhému boji. Nakonec nepřátelé uzavřeli příměří, Cyloni odletěli hledat nový domov a byla postavena stanice, kde se mohli zástupci obou “ras” scházet. Přes čtyřicet let lidé vysílali na stanici diplomata, ale druhá strana se nikdy nedostavila… až do dnešního dne. 

Stará válečná loď Galactica má být oficiálně vyřazena ze služby. I když pamatuje válku se Cylony a její paluba je vybavena zastaralými věcmi jako jsou telefony propojené kabely, stále se jedná o mocnou zbraň. Po slavnostní ceremonii všichni novináři i významní hosté odlétají a nikdo neví o probíhajícím útoku na všech dvanáct planet. Ztráty jsou ničivé, prezident a vláda mrtví, stejně jako většina lidské rasy. Přeživší se v lodích shromáždí kolem Galacticy, bez které nemají sebemenší šanci se ubránit. Všichni vidí naději v nalezení třináctého kmene a mýtické planety Země.

Battlestar Galactice, natáčené v letech 2004 až 2009, předcházela dvoudílná minisérie. Objevily se v ní nejen hvězdy, ale i neznámé tváře. Hlavní postavy si zahráli například Edward James Olmos (kapitán William Adama), Mary McDonnell (prezidentka Laura Roslin), Jamie Bamber (Lee ‘Apollo’ Adama), Tricia Helfer (Číslo šest) nebo Katee Sackhoff (Kara Thrace). Seriál dostal čtyři série s uzavřeným koncem.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Pokud máte rádi „špinavé“ sci-fi plné zajímavých postav, jako byla například Battlestar Galactica nebo Firefly, bude se vám The Expanse líbit. A to opravdu hodně. Seriál se zatím dočkal […]

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X