Domů » Články » Retro seriál: Buffy, přemožitelka upírů

Retro seriál: Buffy, přemožitelka upírů

Režisér a scénárista Joss Whedon dokázal za léta svého působení stvořit několik kultovních záležitostí, jako je například příběh Buffy, náctileté přemožitelky upírů a jejího “gangu”. 

Buffy je šestnáctiletá dívka, která má podobné zájmy jako její vrstevnice. Chce randit, chodit do klubu, být v týmu školních roztleskávaček a zapadnout do kolektivu v nové škole, kam nastoupila, když se spolu se svou matkou přestěhovala do malého města Sunnydale. Je to pro ní složitější než pro ostatní, z minulé školy ji totiž vyhodili, protože podpálila tělocvičnu. V jejím případě nešlo o obyčejné vandalství, ale o nehodu při likvidaci upírů. Prostě začátečnická chyba.  

Snaha ignorovat své schopnosti jí ale nevydrží dlouho. Nejdříve narazí na Gilese, školního knihovníka a jejího nového Pozorovatele, jakéhosi rádce a učitele, a pak se začnou objevovat mrtví studenti, zatímco jiní prostě zmizí. Brzy zjistí, že Sunnydale je jakousi bránou do pekla, průchodem mezi světy lidí a démonů a samotné městečko se díky tomu stává rejdištěm všelijakých nadpřirozených bytostí. Buffy však musí řešit jeden problém po druhém. Nadchází čas Sklizně, jenž umožní návrat Pána upírů. A tak musí spolu s Gilesem, Willow a Xanderem zabránit konci světa. 

Během dalších sérií získá čtveřice další spojence, včetně namyšlené Cordelie, která v průběhu seriálu prošla velkým vývojem, upíra Angela, vlkodlaka Oze a spousty dalších. Titul byl natáčen v letech 1997 až 2003, dočkal se sedmi sérií, mnoha knih a komiksů, dokonce i her. V hlavních rolích jsme mohli vidět Sarah Michelle Gellar (Buffy), Anthonyho Heada (Giles), Nicholase Brendona (Xander), Alyson Hannigan (Willow) nebo Davida Boreanaze (Angel). Zajímavostí je, že dívka, vyvolená pro boj s upíry a nadpřirozeným zlem, se objevila již ve filmu Buffy, zabíječka upírů z roku 1992.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X