Domů » Články » Retro seriál: Caprica

Retro seriál: Caprica(2 minuty čtení)

Když už tu byl oblíbený remake Battlestar Galacticy, tak musí zákonitě přijít řada na Capricu, která vypráví příběh o vzniku Cylonů. Na začátku byla dívka jménem Zoe.

Děj seriálu se odehrává 58 let před Battlestar Galacticou. Teroristická skupina složená z náboženských fanatiků jménem Vojáci Jednoho zosnuje teroristický útok, při kterém zahyne šestnáctiletá dcera bohatého génia, Zoe Graystone. Její otec Daniel pracuje na důležité vojenské zakázce a snaží se vytvořit kybernetickou bojovou jednotku. Mezi věcmi jeho dcery je i Holoband, rozhraní pro přístup do virtuální reality, kde se dají dělat všelijaké věci, například chodit do undergroundových nočních klubů, ve kterých se scházejí lidé vyznávající různé druhy neřestí.

K jeho zděšení zjistí, že Zoe jeden z nich navštěvovala. A nejen to, na okamžik ji zahlédne, než mu zmizí za zamčenými dveřmi. Jak mu brzy dojde, dvojnice není jen jejím avatarem. Zoe nějakým způsobem do virtuálního světa dokázala převést své vědomí. Proč to udělala? Navíc existuje pouto mezi ní a teroristickou skupinou, vyznávající jediného Boha.

Jak již bylo řečeno, Caprica je spin-offem Battlestar Galacticy, což znamená, že se v něm řeší kromě vztahů i politika, filozofie a náboženství. V hlavních rolích uvidíme Erica Stoltze (Daniel Graystone) a Alessandru Torresani (Zoe Graystone), ve vedlejších například Paulu Malcomson, Magdu Apanowicz nebo Esaiho Moralese. Než byl seriál zrušen, dočkal se jedná série o osmnácti dílech.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X