Domů » Články » Retro seriál: Charmed

Retro seriál: Charmed

Charmed neboli Čarodějky býval v roce 2000, kdy ho poprvé vysílala televize Nova, oblíbeným seriálem většiny dívek. Bylo to nejen kvůli cool schopnostem, ale i několika pěkným chlapům, včetně démonického Colea. 

V San Franciscu řádí neznámý vrah, se kterým si policie neví rady. Vybírá si mladé ženy, zabývající se okultismem, a probodává je ceremoniálním nožem. Mezitím se do města po nepovedené kariéře vrací Phoebe Halliwell, která se Stěhuje zpět do rodinného sídla, aby začala nový život po boku svých sester.

Zatímco s Piper si rozumí, nejstarší Prue ji vyčítá nespolehlivost a neschopnost dívat se “dopředu”. Od příchodu nejmladší sestry do domu se ale začnou dít podivné věci. Ručička na staré spiritistické tabulce se pohne, nedobytné dveře na půdu se otevřou a odhalí starou Knihu stínů s popisem všelijakých démonů a lektvarů. Po přečtení zaklínadla se u sester začnou probouzet čarodějné síly. Ochranitelská Prue získá schopnost telekineze, hodná a nedochvilná Piper dokáže na chvíli “zmrazit” v čase osoby a předměty a lehkovážná Phoebe je ironií osudu schopná vidět do budoucnosti pomocí vizí. Stanou se z nich čarodějky bojující se zlem, chránící nevinné a ovládající mocnou magii. K tomu aby porazily záhadného vraha budou muset spojit své síly. 

Americký seriál byl natáčen mezi lety 1998 až 2006 a na českých obrazovkách patřil společně s Buffy, přemožitelkou upírů, Xenou a Herculem mezi jedny z nejoblíbenějších pořadů tehdejší mládeže. Kromě původní ústřední trojice Holly Marie Combs (Piper), Alyssy Milano (Phoebe) a Shannen Doherty (Prue) se v Čarodějkách objevili i Julian McMahon (známý mimo jiné z Plastické chirurgie s. r. o.), Brian Krause (Sleepwalkers) nebo Rose McGowan (Vřískot, Grindhouse: Planeta Teror). Titul se dočkal osmi sérií.

Source :

IMDB, CSFD

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X