Domů » Články » Retro seriál: Dům v růžích

Retro seriál: Dům v růžích(3 minuty čtení)

Dům v růžích není adaptací knihy Stephena Kinga, jak by se mohlo zdát. Možná i proto je dobrým seriálem, vzhledem k tomu, jak tyto pokusy často dopadají (ano, například Temná věž). Tentokrát napsal jen scénář k seriálu. A ten dopadl velmi dobře.

Zatímco v ostatních seriálech tohoto žánru jsou v rolích záporáků duchové, příšery nebo mimozemšťané, zde je tím zlým sám dům, ve kterém se minisérie odehrává. Od roku 1906, kdy začala jeho stavba, v něm zemřely nebo se ztratily desítky mužů a žen. Zhruba v padesátých letech zmizela jeho majitelka, Ellen Rimbauerová, iniciátorka nekonečných přístaveb. Už tak špatná pověst domu se ještě zhoršila, protože vyšlo najevo, že sám roste. Jeden den v něm napočítáte 74 pokojů, další o deset více. V sedmdesátých letech ale veškerá paranormální aktivita utichla. 

O třicet let později se vědkyně Joyce Reardon rozhodne vstoupit do domu a najít důkazy o existenci paranormálních jevů. K tomu ho ale potřebuje alespoň trochu „probudit“. Proto sestaví tým složený z lidí nadaných nadpřirozenými schopnostmi, na kterých se bude dům „živit“. Kromě ní a jejího přítele a zároveň dědice Domu v růžích Steva, patří do skupiny také jasnovidec Viktor Kandinsky, Cathy Kramer, ovládající automatické psaní, Emery Waterman, jenž vidí nejen duchy, ale i minulost, Pam Asbury, která má vize při kontaktu s předměty, sympatický telepat Nick Hardaway, a nakonec malá autistka Annie a její sestra Rachel. Annie je pro akci nejdůležitější osobou, protože její telepatické a telekinetické schopnosti jsou neuvěřitelně silné. Společně se vydávají rozluštit tajemství domu. Co se ale stane s těmi, kteří se ztratí?

Ve třídílné minisérii z roku 2002 si zahráli například Nancy Travis (Joyce Reardon), Matt Keeslar (Steve Rimbauer), Kimberly J. Brown (Annie) nebo Julian Sands (Nick Hardaway). Zajímavostí je, že si ve druhém díle zahrál i Stephen King, a to poslíčka s pizzou.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X