Domů » Články » Retro seriál: Firefly

Retro seriál: Firefly(4 minuty čtení)

Joss Whedon je známý nejen díky kultovní Buffy, přemožitelce upírů, ale také neméně slavným seriálem Firefly. Ten se i přes svou krátkou existenci dočkal takového úspěchu, že ve Fox litovali, že ho zrušili. 

Otřískaná loď třídy Firefly letí vesmírem za další prací. Serenity, pojmenovaná podle údolí proslaveném bitvou, jenž ukončila válku, nese posádku, která nutně potřebuje peníze. A tak se živí pašeráctvím, krádežemi a doručováním “zásilek”. Je to banda vyvrhelů a zároveň rodina – Malcolm “Mal” Reynolds, cynický kapitán lodi a válečný veterán, Zoe Alleyne Washburne, drsňačka, která pod ním sloužila, Hoban “Wash” Washburne, lehkomyslný pilot, Jayne Cobb, žoldák, Kaywinnet Lee “Kaylee” Frye, nevinná a vždy optimistická mechanička, a krásná společnice Inara Serra.

Ani pasažéři, které po cestě nabrali a zajistili si tak peníze na zásoby, nejsou zrovna “normální”. Mladý doktor s velkým nákladem a mnoha otázkami, zvláštní pastor a také nemotorný chlapík. Jeden z nich je ale ve skutečnosti zvěd, jemuž se podařilo odeslat zprávu vládním bezpečnostním složkám. Jak zjistit, kdo to je?

Americký seriál Firefly byl natočen mezi lety 2002 a 2003 jako originální směs sci-fi a westernu. Whedonovi se podařilo vytvořit svět, kde je v kontrastu na jedné straně špína a kolty v okrajových částech Aliance, a na druhé nablýskaná a moderní krása velkých měst. Seriál se logicky zaměřuje právě na špinavé chudinské planety a čtvrtě s atmosférou divokého západu, kde často uslyšíte nadávky v čínštině. Ano, to je jedna ze zvláštností seriálu. Druhá je ta, že zde nenajdete žádné mimozemšťany. Jsou stejným mýtem jako v našem světě.

 V hlavních rolích se zde objevili například Nathan Fillion (Mal Reynolds), Gina Torres (Zoë Washburne), Alan Tudyk (pilot Wash), Morena Baccarin (Inara), Adam Baldwin (Jayne) a Summer Glau (River). Seriál má bohužel jen 14 dílů a závěrečný celovečerní film s názvem Serenity.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X