Domů » Články » Retro seriál: Hercule Poirot

Retro seriál: Hercule Poirot

I když jste možná předlohu od Agathy Christie nikdy nečetli, jistě znáte skvělou seriálovou adaptaci s Davidem Suchetem, který již jednou provždy zůstane Herculem Poirotem. 

Hercule Poirot si vybírá nový případ. Nic, o čem se píše v novinách (vyloupení banky nebo zmizelá písařka), mu není dobré. Hledá něco, co bude „záležitostí státního významu“. Zrovna když se svým přítelem rozebírá svůj šatník, dostaví se do jeho kanceláře žena, která si ho chce najmout, aby našel její kuchařku. Přidrzlá a povýšená dáma nakonec „přesvědčí“ soukromého detektiva, a ten se vydává na vyšetřování. Jaké je jeho překvapení, když pohřešovanou najde živou, zdravou a spokojenou. Zjišťuje, že žena vůbec netuší, že ji někdo hledá. Poslala dokonce dopis s vysvětlením, který ale nikdy nedorazil. Poirot nakonec zjišťuje, že nic není tak jednoduché, jak si zpočátku myslel. 

Kdekomu může malý, zavalitý, výstřední a snobský belgičan připadat protivný. Jiní ale zase nesnesou ošuntělost a drzost poručíka Colomba. Každý detektiv má své kouzlo a je jen na vkusu diváka, koho si zvolí za svého oblíbence. Poirot má ale jednu ohromnou výhodu, a to, že ho hraje vynikající David Suchet. Třicátá léta v Anglii mají také něco do sebe. Když seriál vznikal, nebyly ještě v módě „špinavé“ detektivní seriály, které se snaží co nejrealističtěji vyobrazit tehdejší dobu, včetně hnusu schovaného pod pěkným obalem. Agatha Christie’s Poirot je spíše odpočinkovým titulem pro všechny věkové kategorie.

Hercule Poirot běžel úctyhodných 24 let (1989–2013), dočkal se třinácti sérií a těšil se ohromné popularitě. Kromě Davida Sucheta se zde objevili například Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran, David Yelland nebo Zoë Wanamaker.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

1 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X