Domů » Články » Retro seriál: Hercules

Retro seriál: Hercules

V devadesátých letech mnozí z nás nedočkavě usedali k televizi, ve které běžel seriál, jehož znělka začíná slovy: „Toto je příběh z dávných časů, z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí, a stíhali lidstvo útrapami…

Kdo by tato slova neznal a jako dítě nemiloval epickou znělku od Josepha LoDucy, jehož hudba se line celým seriálem? Nevěřte nikomu, kdo říká, že se na něj nedíval nebo ho nezná. Stejně jako „sesterská“ Xena se s historickou přesností příliš nepáral, i když ze začátku tvůrci alespoň projevili snahu držet se mytologie. 

A jak tedy začal příběh poloboha, syna Dia a smrtelnice? Poté, co se Herkules vrátil ze svých dlouhých cest, kdy pomáhal všem kteří potřebovali, užívá si život se svou ženou Deianeirou a dětmi. Jenže to jeho mstivá nevlastní matka Héra nenechá jen tak a zabije celou jeho rodinu. Zdrcený hrdina spálí svůj dům a zahořkne. Odmítá dál pomáhat slabým a bezmocným. Ve víře, že všichni jeho blízcí umírají, přeruší kontakt i se svým starým přítelem Iolauem, který ho vždy doprovázel a pomáhal mu. Ten se místo něj vydá pomoci malé vesničce, kde řádí zlá démonka, měnící lidi v kámen. Herkules se mezitím vydává za pomstou.

Seriál, pod původním názvem známý jako Hercules: The Legendary Journeys, se natáčel mezi lety 1995 – 1999 a dočkal se celkem šesti sérií. Bohužel se na něm podepsal zub času a lidé se na něj nejspíš podívají z nostalgie, než že by našel nové fanoušky.

I když vtipy už dávno nejsou tak vtipné a logiku by zde hledal snad jen blázen, dívky a ženy k seriálu táhla jiná věc. A to pohledný a svalnatý hlavní hrdina, ztvárněný Kevinem Sorbem, nebo například Áres (Kevin Smith). Ve vedlejších rolích se objevili třeba Michael Hurst (Iolaus), Bruce Campbell (Autolycus), Alexandra Tydings (Afrodita) nebo Gina Torres (Nebula). Hercules: The Legendary Journeys předcházelo několik celovečerních filmů.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X