Domů » Články » Retro seriál: Stargate

Retro seriál: Stargate

Kultovní film a seriál, který sice nemá tak rozsáhlou fanouškovskou základnu jako Star Wars nebo Star Trek, ale je stále velmi populární, i když byl již dávno ukončen. 

Děj seriálu navazuje na stejnojmenný film z roku 1994. V něm byl poblíž pyramid v Gíze nalezen zvláštní kruhový artefakt, pokrytý neznámými symboly. Desítky let se vědci snažili je rozluštit, ale marně. Povedlo se to až doktoru Danielu Jacksonovi. Zjistil, že pomocí „Hvězdné brány“, jak objekt pojmenoval, je možné cestovat do jiných světů. A tak se společně s plukovníkem O’Neilem a jeho jednotkou vydává na expedici.

Od jejich návratu na Zem uběhl skoro rok a za tu dobu nebyla Brána aktivní. Je hlídána několika řadovými vojáky. Jedné noci, kdy se nic významného neděje, se najednou aktivuje a skrz ni projde muž se žhnoucíma očima a ozbrojenými muži. Unesou několik vojaček a ostatní zabijí. Plukovník a jeho tým, tentokrát bez Daniela, ale zato s novou tváří, musí znovu projít na cizí svět a zjistit, kdo má na svědomí smrt a únos vojáků.  Přijdou na to, že Brána nespojí Zemi jen s jedním světem, jak si původně mysleli, ale s neuvěřitelným počtem jiných planet, obývaných ne úplně přátelskými rasami. 

Americký seriál se začal natáčet v roce 1997 a brzy získal velké množství fanoušků nejen v České republice, ale i ve světě. Není snad nikdo, kdo by ho neznal a zmínky o něm lze najít v mnoha jiných dílech. Spousta lidí, vyrůstajících v devadesátých letech, ho považuje za nejlepší seriál jejich dětství. V hlavních rolích se objevili herci známí i méně známí, za zmínku stojí například hvězda seriálu MacGyver Richard Dean Anderson v roli Jacka O’Neilla (v seriálu s dvěma L), Michael Shanks (Daniel Jackson), Christopher Judge (Teal’c) nebo Amanda Tapping (Samantha Carter). Hvězdná brána se dočkala deseti sérií, několika filmů a spin-offů (Atlantis, Universe, Origins).

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X