Domů » Články » Retro seriál: Strážce duší

Retro seriál: Strážce duší

Strážce duší je jeden z mála českých seriálů, zabývajících se záhadami. Jak dopadl pokus o česká Akta X? Někteří lidé na něj nedají (z nostalgie) dopustit, jiní ho nesnášejí. 

Mladá studentka Katka Nelserová přijíždí na hrad Vrchnov, kvůli praxi s restaurátory v nedaleké kapli. Ve stejnou chvíli však zde provádí výzkum známý spisovatel a sukničkář Armín. Snaží se rozluštit záhadu tajemného úkazu, přízraku prstu Svaté spravedlnosti, který se objevoval každý rok ve stejnou dobu, jenž měl předčasně ukončit život místní hraběnky. Jde ale opravdu o nevysvětlitelný jev? Mezitím restaurátoři pokračují ve své práci a na světlo vyvstávají další zvláštní věci. Nakonec je jeden z nich zabit a zbývající členové týmu zmizí. Souvisí všechny události s bájným pokladem Templu, prokletým strašlivou kletbou?

Na seriálu je bohužel vidět jeho věk. Týká se to hlavně efektů, které ani v době natáčení rozhodně nepatřily k těm nejmodernějším. Zaostávají však i některé herecké výkony. Přesto Strážce duší rozhodně stojí za vidění, už jen kvůli tomu, že v českých seriálových vodách na projekty tohoto zaměření jen tak nenarazíte. Pro milovníky knižních záhad má seriál ještě jedno plus, a to knihy Arnošta Vašíčka, jenž posloužily jako jeho předloha.

V hlavních rolích se objevili Lukáš Vaculík (Armín) a Zuzana Norisová (Katka). Ve vedlejších rolích mohli diváci zahlédnout Davida Suchařípu, Jiřího Dvořáka nebo Zdeňka Podhůrského. Natočeny byly dvě série, první s devíti epizodami a druhá se čtyřmi.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X