Domů » Články » Retro seriál: Xena

Retro seriál: Xena

Drsná bojovnice a krásná žena, která se snaží najít vykoupení za své hříchy. Nyní chrání nevinné a bezmocné, i když je v minulosti ráda zabíjela. To je Xena, princezna bojovnice. 

Buď jste tento seriál milovali nebo nenáviděli. To většinou záleželo na věku diváka. Puberťáci se dívali na Xenu, protože byla cool a sexy, dospělí kroutili hlavou nad historickými nepřesnostmi. Bylo vůbec kromě jmen něco, co odpovídalo historii? Možná. Mnohým pak vadila bojová choreografie, kdy hlavní postava dělá artistické kousky, které by nejen nebyly použitelné ve skutečném boji, ale i fyzicky neproveditelné. Souběžně běžící Hercules na tom byl ještě hůře. 

A jak příběh odehrávající se za časů dávných Bohů, hrdinných náčelníků a králů začal? Slavnou a obávanou bojovnici pronásledují vzpomínky na vypleněné vesnice a vraždy jejich obyvatel. Její pověst je tak hrozná, že ji v její rodné vsi odmítnou přijmout zpět, když zatouží vrátit se domů. Při cestě do své domoviny zachrání před nájezdníky vesničany a mezi nimi i Gabrielu, její budoucí přítelkyni a společnicí na cestách. Inteligentní blondýnka, která má vyšší cíle než je svatba s hodným, ale hloupým mužem, se ji rozhodne následovat. Stejně jako vojevůdce a Xenin bývalý milenec, Draco, který nemá čisté úmysly. 

Seriál se dočkal celkem šesti sérií, dokonce se uvažovalo o rebootu. Bylo by zajímavé sledovat, kam až by se tvůrci odvážili. Možná by se tentokrát chakram od lidí neodrážel, ale rovnou jim sekal hlavy a končetiny. V hlavní roli jsme všichni obdivovali Lucy Lawless, Gabrielu si zahrála Renée O’Connor. Jako vedlejší postavy se objevili například Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick nebo Karl Urban.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X