Domů » Články » Herní novinky » Riot se soudí s čínskými vývojáři. Ti vytvořili „LoL“ pro telefony

Riot se soudí s čínskými vývojáři. Ti vytvořili „LoL“ pro telefony

Zase Čína. A zase kvůli copyrightu

Riot Games, společnost stojící za League of Legends, se soudí s čínskými vývojáři ze Shanghai Moonton Technology. Spor začal především kvůli mobilnímu MOBA titulu Mobile Legends, který prý vykrádá jejich hru. 

Nejpopulárnější online žánr MOBA má na počítačích svůj největším boom už za sebou. Na výslunní se drží svatá trojice Dota 2, League of Legends a Heroes of the Storm, produkce her podobného rázu pomalu, ale jistě klesá. To se ale nedá říct o mobilních platformách, kde tomu je zcela naopak.

Herní sekce distribuční platforem Google Play a App Store plní v posledních měsících nové a nové MOBA hry. U valné většiny je zřetelné, že se často inspirují výtvarným zpracováním League of Legends. Čínské Mobile Legends: Bang bang však nezůstalo jenom u obdobného vizuálu.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=slBEtqC_JsI” /]

Z nejhranější hry světa si přisvojuje více prvků, než je zdrávo. Identické jsou kupříkladu rozložení mapy, vzor minimapy a schopnosti u hratelných postav. A to už se Riotu nelibí, proto na Shanghai Moonton Technology podal žalobu.

Není to přitom poprvé, co právní tým americké společnosti zakročil proti čínským vývojářům. V srpnu letošní roku podal stížnost u Googlu, aby Mobile Legends: 5v5 MOBA stáhl ze své distribuční služby Play. Pár dní nato byly Mobile Legends opravdu odstraněny, nicméně ne Googlem, ale samotnými vývojáři.

Po čase se východoasijská MOBA ale vrátila zpět na Google Play. Prošla si lehkým reworkem, dostala podtitulek Bang bang a změnila logo, které se kvůli velké podobnosti s League of Legends nemohlo zůstat bez zásahů.

K samotné situaci se nově vyjádřili i čínští tvůrci na svém facebooku, kde poukazují na zaujatost médii a hájí se ošetřeným duševním vlastnictvím. Jejich kompletní příspěvek si můžete přečíst níže.

Žaloba se vztahuje i na Magic Rush: Heroes, za kterou prý podle Riotu stojí taktéž Shanghai Moonton Technology, i když jsou jako autoři uváděni vývojáři ze studia Elex. Riot později v žalobě odstranil odstavec s názvy žalovaných her, tudíž je možné, že mohlo jít v tomto případě o pochybení na jejich straně.

A proč si vlastně Riot stěžuje na mobilní hru, když je na jiné platformě, a proč zrovna na Mobile Legends? Tencent, čínský gigant, který vlastní Riot Games, má na kontě totiž také mobilní MOBA hru s názvem Honor of Kings. Ta funguje v Číně už nějaký ten pátek, ale západní verze jménem Strike of Kings teprve čerstvě odstartovala.

Proto by vyřazení konkurence, která na tamějším trhu jasně dominuje (má přes 10 miliónů hráčů), bylo logickým krokem. Strike of Kings by pak mohl být jedinou alternativou k League of Legends na telefon bez právního postihu.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=QzGLZj_b2Oo” /]

Budeme sledovat, jak se bude celá situace vyvíjet. Mobile Legends je stále přístupné jak na Google Play, tak i na App Store. Jestli si potrpíte na arénovky i na cestách, tak stahujte, dokud ještě můžete.

Čtěte také: Valve žaluje čínské vývojáře, kteří prý vykrádají DOTA 2

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X