Rockstar Games opět čelí žalobě, tentokrát od detektivní kanceláře(1 minuta čtení)

U Rockstaru jsou vždy jisté dvě věci. Každá jejich nová hra je zaručený uspěch a po vydání další hry je čeká nějaká ta žaloba…

Další hra, další žaloba. Rockstar je už na tuhle rovnici zvyklý. U GTA V to byla Lindsay Lohan, která chtěla z Rockstaru dostat nějaké peníze, protože údajně dívka na plakátu vypadala jako ona. Nyní Rockstar čelí žalobě od detektivní kanceláře Pinkerton. Té se nelíbí, že ve hře Red Dead Redemption 2 vývojáři použili jejich logo a název. Navíc je pobuřuje, že jsou vykreslováni jako záporáci a prý by to mohlo být matoucí.

Rockstar se hájí prvním dodatkem ústavy Spojených států amerických, která lidem umožňuje svobodu projevu, víry a právo se shromažďovat. Hra přeci jen zobrazuje historické události a ty by měli být přesné. Ve hře je kromě Pinkertonů vyobrazeno mnohem více reálných věcí. Navíc to není poprvé, co se Pinkertoni objevili ve hře. Mohli jsme je vidět například v Bioshock Infinite.

Vypadá to tedy, že agentura Pinkerton se na Rockstaru moc nepřiživí. Ovšem nemůžeme dělat ukvapené závěry a uvidíme jak žaloba dopadne.

 

Source :

VG247

Jan Peroutka
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.