Rockstar údajně zaměstná své testery na plný úvazek(1 minuta čtení)

Práce ve videoherním průmyslu může být zároveň snem i křížem. Chuť pracovat pro oblíbeného vývojáře může být vykoupena početnými přesčasy. Krok vpřed k vhodnějším zaměstnaneckým podmínkám se rozhodli udělat ve studiu Rockstar Lincoln.

Během letošního roku se nahromadilo již několik kauz ohledně pracovních podmínek ve vývojářských studiích, jako například stávky proti toxickému prostředí v Riot Games. Podle serveru Kotaku, který má informace z několika nezávislých zdrojů, prodlouží Rockstar v Lincolnu (Velká Británie) úvazky game testerům. Lincolnské studio bylo přitom donedávna nechvalně známé pravidelnými přesčasy, za honbou deadlinů. Že podobná situace není v herním vývoji výjimkou, dokazuje letošní kontroverze kolem NetherRealm Studios, v rámci vývoje Mortal Kombat 11.

Převedení smluvních pracovníků na plný úvazek by však mělo situaci v Lincolnu značně zlepšit, jelikož jedním z hlavních problémů je nejistota kontraktu na proměnlivém trhu. Zaměstnanci jsou tak kromě přesčasů vystaveni obavám z náhlé ztráty pozice. Dalším odlehčením by pro ně měl údajně být “flex-time”, což by jim dovolilo rozvržení směn podle vlastních představ. Kotaku již dříve informovalo o podmínkách v Lincolnu, kdy zaměstnanci museli mít své mobilní telefony uzamčené ve skříňce. Za mobil na stole hrozil vyhazov, kvůli obavě z úniku informací. Na oficiální vyjádření Rockstar se zatím čeká.

Source :

Kotaku

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.