Domů » Články » Rozhovor: NuukyLive

Rozhovor: NuukyLive(13 minuty čtení)

Tato rubrika vám servíruje streamery z platformy Twitch, kteří sice mají kvalitní kontent, ale málo se o nich ví. Třeba i ty mezi nimi najdeš svou budoucí oblíbenou tvář!

V tomto rozhovoru vám představím Nuuky, art streamerku, kterou jsem poznala ve SkillZone studiu při charitativním streamu #projachyma, kde pro Jáchyma kreslila digitální obrázek na památku. Nuuky je sympatická a milá mladá slečna, kterou kreslení moc baví a na streamech má vždy příjemnou atmosféru.

Řekneš čtenářům něco o sobě?
Jmenuji se Nikola Pilařová a jsem z Pardubic, kde žiji od narození. Ani nevím, jak se to stalo, ale už mi je 19 let. Studuji informační technologie, ale mojí vášní vždy bylo, je i bude kreslení. Takový střed mezi těmito zájmy jsou právě hry a proto je to moje nejoblíbenější volnočasová činnost. Už je to rok, co aktivně streamuji. Mám o tom dokonce i velmi rozsáhlé videjko na Youtube.

Jaká je historie tvé přezdívky?
Dříve jsem na internetu dělala úplně jiný obsah, než je tomu teď. Vystupovala jsem pod přezdívkou Lokimka a dělala herní montage a edity na YouTube. Jelikož jsem byla o dost mladší, neměla jsem to v hlavě úplně v pořádku a z kvalitního obsahu se staly trapné challenge a vlogy o ničem. Kanál jsem i se vším ostatním smazala a začala znovu s čistým štítem. Jediné místo, kde můžete moji starou přezdívku spatřit je můj nickname na Lolku, který jsem si za tu dobu ještě nezměnila. Má přezdívka vznikla úplnou náhodou spojením mého jména a jídla, které jsem zrovna měla k večeři. Niky a noky dalo dohromady Nooky. Přezdívka se mi natolik zalíbila, že jsem ji začala považovat za svoji. Zněla mi ale trošku tvrdě, a tak vznikl můj pseudonym Nuuky.

Co můžou diváci na tvém kanále všechno vidět? Výhradně kresbu, nebo i hraješ hry?
Když jsem se streamováním začínala, hrála jsem League of Legends, Dark Souls III a k tomu kreslila tradičně na papír. Říkala jsem si, že když je tu možnost streamovat i kreslení, chopím se jí. Ačkoli jsem chtěla kreslení pouze privilegizovat, časem mi tak trošku odumřel počítač a teď už na výběr nemám. I když bych si moc ráda něco na streamu občas zahrála, není to možné. Budu doufat, že si časem našetřím na vylepšení mé sestavy.

Jaké hry nejraději hraješ?
Rozhodně RPGčka a příběhovky, i když neodolám ani FPSkám a závodním hrám. Zjednodušeně řečeno, mě baví všechny žánry krom válečných, historických a strategií. Mezi mé nejoblíbenější tituly patří celá série Witcher, Diablo 3, Bioshock Infinite, Need for Speed Underground 2 a Tekken 7. A bohužel mám slabost i pro to League of Legends. 

Máš nějaký vzor v umělecké tvorbě?
Vzorů mám opravdu spoustu, až je těžké začít. Co se čistě tvorby týče, nejvíce obdivuji Artgerma, který pro mě nikdy nebude mít konkurenci, ale není to styl, kterým bych se chtěla ubírat. Poté sleduji hodně současných a bývalých umělců z Riot Games. Mezi mé nejoblíbenější patří Kienan Lafferty a Wandakun. Z české scény samozřejmě vzhlížím ke všem mým kolegyním, ale nejvíce obdivuji Clainu a Charlien. Holky nejsou jen nadané, ale jsou i strašně moc pracovité a to mě motivuje se nikdy nevzdat.

Věnuješ se i tvorbě cosplayů?
Zatím mám za sebou dva hotové cosplaye: Classic Annie a Star Guardian Lulu z League of Legends. Cosplay mám opravdu ráda, ale je to velmi časově a finančně náročné, proto dělám cosplaye jen občas a jenom pokud o to moje komunita stojí. Annie s Lulu jsem si vybrala na doporučení kamarádek k mému „dětskému“ typu postavy, ale už jsou dva nebo tři roky. Já už se v takovýchto chibi cosplayích necítím komfortně a proto nyní pracuji na Ciri z Witchera a doufám, že osloví daleko více nežli roztomilý skřítek s holčičkou. Máte se na co těšit!

Máš představu, jaká věková skupina tě sleduje?
Na streamy mi chodí diváci v rozmezí 13 až 26 let. Mladší se naučit základy kresby, starší na pokročilejší techniky, ale všichni se samozřejmě chodí pobavit!

Kolik času streamování věnuješ?
Vždycky tomu bylo následovně – po,st,pá od 17h až do vyčerpání. Bohužel ale za necelé dva měsíce maturuji a to si bere velké oběti na mém streamování. Po maturitě bych však chtěla streamovat opravdu často, a vynechané streamy za maturitní období dohnat.

Jaký styl tě nejvíce baví a jaké téma kreslíš nejčastěji?
Umění už není zaškatulkováno do stylů, neexistují žádná pravidla a každý kreslí úplně jinak. Můj styl se pořád ještě vyvíjí, je to totiž životní cesta, kterou si musí každý projít. Jediné co mohu říci je, že nesnáším realismus a nejraději kreslím fantasy ženské postavy z her a anime, nebo mé vlastní. Můj první obrázek, kdy jsem se rozhodla aktivně kreslit a opravdu se hodně snažit je z roku 2013, a od té doby jsem už nepřestala.

Prozradíš nám, jaké projekty máš v plánu?
Teď zrovna pracuji na největším projektu, na kterém jsem kdy dělala. Jedná se o mnou ilustrovaný League of Legends kalendář podle znamení zvěrokruhu. Projekt jsem si od myšlenky po realizaci udělala sama, zabral něco okolo čtyř či pěti měsíců a bude možné ho brzy zakoupit na mém Etsy storu, i se support packy. Hned po kalendáři vyjde můj první vlastní merch. Lidé, kteří chodí na streamy už viděli, jaký potisk na něj plánuji a za to, že mi na streamy chodí jim tuto výhodu nechám.

Kreslíš i na zakázku? 
Ještě aby ne! Kdykoli a cokoli, co je v mých silách. Asi nejpopulárnější jsou ode mne emoty na Twitch, ale kreslím i digitální obrázky a dokonce i plátna! Párkrát se mi poštěstilo a oslovilo mě pár větších streamerů jako je Idyiom, Moonickaa a Mortsche.

Co tě baví? Jaké máš koníčky?
Koníčků jsem vždy měla strašně moc, to ale není úplně efektivní, když přijde na to být v něčem opravdu dobrý. A tak jsem za těch pár let hodně koníčků poškrtala. Zajímám se hodně o IT (informační technologie) a Japonsko. Mezi aktivity se pak řadí tetování, cvičení a samozřejmě kreslení!

Twitch kanálFacebookový profil Instagram Obchůdek Etsy

Kateřina Thorová
Written by
Neúprosná moderátorka Twitch a YouTube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů a vášnivá sběratelka zbytečného merche.
X
X