Rozhovor: Twitcher #5 ● DerisD

Tato rubrika vám servíruje streamery z platformy Twitch, kteří sice mají kvalitní kontent, ale málo se o nich ví. Třeba i ty mezi nimi najdeš svou budoucí oblíbenou tvář!

Na Derise jsem dostala tip od Shutyho v minulém rozhovoru. Navštívila jsem tedy jeho stream, kde zrovna hrál Dark Souls 3 a musím říct, že mě to nebavilo, jelikož vůbec neumíral. Prostě profík.

Co mě ale zaujalo nejvíc bylo prostředí, ze kterého vysílá a jeho ikonický hlas. Zeptala jsem ho proto, jestli nechce udělat rozhovor pro náš magazín a jak vidíte, souhlasil.

Tvůj pokoj vypadá tak trochu zvláštně a rozhodně je to věc, které si nově příchozí divák všimne jako první. Taková roubenka na konci světa. Prozradíš nám něco o sobě?
Jmenuji se Honza, ale mám rád, když mi lidé říkají Jenda. Je mi 33 let a jsem vystudovaný zpěvák. V této roubence žiji a také zde ubytovávám hosty, je to v národním parku Česko-saské Švýcarsko v obci Janov.

Kdy proběhl tvůj první stream? Z jaké hry byl a jakou jsi měl sledovanost?
Můj první stream proběhl 23. října, což bylo zkušební vysílání s návštěvností mých přátel, ale i tak mne navštívili jiní lidé, kteří u mne i zůstali. Byla to hra Dark Souls 3 a právě na ni jsem založil svůj stream, neboť se považuji za zdatného hráče této hry. Při mém druhém oficiálním streamu jsem měl okolo dvaceti diváků a neuvěřitelným způsobem mi pomohl Agraelus k získání statutu “spolupracovník”, neboť mne hostnul a to víte, že to bylo čtyřmístné číslo. Během tohoto streamu jsem dostal cca 200 follows.

Co za hry u tebe na streamu můžeme vidět? A jak často vysíláš?
Momentálně je u mne možné spatřit spíše starší hry kvůli PC sestavě, což se v budoucnu změní. Jinak hraji spíše singleplayer hry, především kvůli slabšímu připojení. UPC či jiné vysokorychlostní internety do venkovského prostředí zatím bohužel nedorazily. Mám rád též akční hry aneb střílečky a proto u mne lidé z tohoto žánru mohli zatím spatřit hry typu Max Payne, F.E.A.R., Metro 2033 a Last Light, Far Cry 3 či Wolfenstein New Order a Old Blood. Asi největší výzvou byla hra The Evil Within na obtížnost AKUMU, kdy jeden hit našeho hrdinu bez pardonu zabije, čili nemá smysl si u postavy vylepšovat HP či léčivé předměty. Stálo nás to pouze 550 smrtí (ovšem víc než 50 z nich jsme si nechali dát schválně kvůli munici, které je ve hře mnohdy velmi málo). Vysílám téměř denně, pokud není stanoveno jinak v nadpisu streamu. Tam po vzoru Agraela píši datum, název i čas dalšího streamu minimálně několik hodin předem. Rekord mého vysílacího času za jeden stream byl 36 hodin. Možná to někdy překonáme.

This slideshow requires JavaScript.

Co tví diváci? Máš už komunitu? A zahraješ si s nimi něco?
Komunita nám hezky vzniká, mám stálé diváky i suby. Pravidelně každou neděli s nimi hraji, nejčastěji hru Gartic (kreslení, kdy jeden kreslí dané slovo a ostatní se toto slovo snaží uhodnout), neboť je tato hra zdarma, dostupná bez registrace a může pojmout až 50 lidí a též je zcela nenáročná na hardware. U takovéto neděle nám též běží songrequest.

Máš zajímavý hlas a já se prostě musím zeptat. Zkoušel jsi dabing?
Děkuji za pochvalu hlasu a ne, neslyším to často, ale lidem se můj hlas líbí. Dabing? Chtěl jsem to dělat, přecijen herectví v sobě mám též, nejen z konzervatoře, ale působil jsem i u divadla. Dokonce jsem si tuto profesi byl ve studiu vyzkoušet, ale odstěhování z Prahy vykonávání této činnosti zamítlo.

Máš i svůj Youtube kanál? Co na něj natáčíš?
Mám i YT kanál, ale od doby streamování jsem nic nenatočil. Naposled to bylo video ze hry Assassin´s Creed Origins – z této hry jsem natočil videa dvě. Jedno téměř ze začátku hry a druhé z konce. Nejvíce videí mám ze hry Dark Souls 3, udělal jsem kompletní walktrough a i když jsem s tím neměl zkušenost, dokonce jsem tomu udělal vlastní intro, na které jsem patřičně hrdý. Vždy jsem natáčel spontánně, tj. v různé časy, jak mi přišla nálada. Nedělal jsem si nikde reklamu, ani na YT kanál ani na stream… no řekněte – má to snad třicátník zapotřebí? A hlavně jsem si řekl, že buď to někoho osloví nebo ne a nechal jsem to osudu…

Jaké jsou tvé koníčky, co rád děláš ve volném čase?
Kromě hraní her miluji hudbu, kterou jsem se několik let i živil a můžu říct, že jsem za svůj život hudbou pobavil asi čtvrt milionu lidí. Není to sice za jeden den, jako kapela Queen na koncertu v Rio de Janeiro (1985) v rámci festivalu Rock in Rio, ale s jistotou můžu říct, že je to velmi uspokojivé. Hudbu dělám i nadále, dalo mi to mnoho zkušeností a proto mi nedělá problém být před lidmi – v kapelách jsem zastával většinou funkci frontmana a kapelníka. Dále mám rád film a rád fotím – fotit lidi mi jde asi nejlépe. Dokonce jsem v dobách studií vyzdobil školu fotografiemi studentů či studentských kapel a zavedl tam tak tradici, která tam zůstala dodnes. Tuto zásluhu mi však zřejmě nikdo nepřipsal, jak už to bývá.

Twitch kanál  Youtube kanál

LuxuryLady
Neúprosná moderátorka Twitch a Youtube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů, začínající cosplayerka a vášnivá sběratelka zbytečného merche.