Domů » Články » Backstage » Rozhovory » Twitcher » Rozhovor: DerisD

Rozhovor: DerisD(6 minuty čtení)

Tato rubrika vám servíruje streamery z platformy Twitch, kteří sice mají kvalitní kontent, ale málo se o nich ví. Třeba i ty mezi nimi najdeš svou budoucí oblíbenou tvář!

Na Derise jsem dostala tip od Shutyho v minulém rozhovoru. Navštívila jsem tedy jeho stream, kde zrovna hrál Dark Souls 3 a musím říct, že mě to nebavilo, jelikož vůbec neumíral. Prostě profík. Co mě ale zaujalo nejvíc bylo prostředí, ze kterého vysílá a jeho ikonický hlas. Zeptala jsem ho proto, jestli nechce udělat rozhovor pro náš magazín a jak vidíte, souhlasil.

Tvůj pokoj vypadá tak trochu zvláštně a rozhodně je to věc, které si nově příchozí divák všimne jako první. Taková roubenka na konci světa. Prozradíš nám něco o sobě?
Jmenuji se Honza, ale mám rád, když mi lidé říkají Jenda. Je mi 33 let a jsem vystudovaný zpěvák. V této roubence žiji a také zde ubytovávám hosty, je to v národním parku Česko-saské Švýcarsko v obci Janov.

Kdy proběhl tvůj první stream? Z jaké hry byl a jakou jsi měl sledovanost?
Můj první stream proběhl 23. října, což bylo zkušební vysílání s návštěvností mých přátel, ale i tak mne navštívili jiní lidé, kteří u mne i zůstali. Byla to hra Dark Souls 3 a právě na ni jsem založil svůj stream, neboť se považuji za zdatného hráče této hry. Při mém druhém oficiálním streamu jsem měl okolo dvaceti diváků a neuvěřitelným způsobem mi pomohl Agraelus k získání statutu “spolupracovník”, neboť mne hostnul a to víte, že to bylo čtyřmístné číslo. Během tohoto streamu jsem dostal cca 200 follows.

Co za hry u tebe na streamu můžeme vidět? A jak často vysíláš?
Momentálně je u mne možné spatřit spíše starší hry kvůli PC sestavě, což se v budoucnu změní. Jinak hraji spíše singleplayer hry, především kvůli slabšímu připojení. UPC či jiné vysokorychlostní internety do venkovského prostředí zatím bohužel nedorazily. Mám rád též akční hry aneb střílečky a proto u mne lidé z tohoto žánru mohli zatím spatřit hry typu Max Payne, F.E.A.R., Metro 2033 a Last Light, Far Cry 3 či Wolfenstein New Order a Old Blood. Asi největší výzvou byla hra The Evil Within na obtížnost AKUMU, kdy jeden hit našeho hrdinu bez pardonu zabije, čili nemá smysl si u postavy vylepšovat HP či léčivé předměty. Stálo nás to pouze 550 smrtí (ovšem víc než 50 z nich jsme si nechali dát schválně kvůli munici, které je ve hře mnohdy velmi málo). Vysílám téměř denně, pokud není stanoveno jinak v nadpisu streamu. Tam po vzoru Agraela píši datum, název i čas dalšího streamu minimálně několik hodin předem. Rekord mého vysílacího času za jeden stream byl 36 hodin. Možná to někdy překonáme.

Co tví diváci? Máš už komunitu? A zahraješ si s nimi něco?
Komunita nám hezky vzniká, mám stálé diváky i suby. Pravidelně každou neděli s nimi hraji, nejčastěji hru Gartic (kreslení, kdy jeden kreslí dané slovo a ostatní se toto slovo snaží uhodnout), neboť je tato hra zdarma, dostupná bez registrace a může pojmout až 50 lidí a též je zcela nenáročná na hardware. U takovéto neděle nám též běží songrequest.

Máš zajímavý hlas a já se prostě musím zeptat. Zkoušel jsi dabing?
Děkuji za pochvalu hlasu a ne, neslyším to často, ale lidem se můj hlas líbí. Dabing? Chtěl jsem to dělat, přecijen herectví v sobě mám též, nejen z konzervatoře, ale působil jsem i u divadla. Dokonce jsem si tuto profesi byl ve studiu vyzkoušet, ale odstěhování z Prahy vykonávání této činnosti zamítlo.

Máš i svůj Youtube kanál? Co na něj natáčíš?
Mám i YT kanál, ale od doby streamování jsem nic nenatočil. Naposled to bylo video ze hry Assassin´s Creed Origins – z této hry jsem natočil videa dvě. Jedno téměř ze začátku hry a druhé z konce. Nejvíce videí mám ze hry Dark Souls 3, udělal jsem kompletní walktrough a i když jsem s tím neměl zkušenost, dokonce jsem tomu udělal vlastní intro, na které jsem patřičně hrdý. Vždy jsem natáčel spontánně, tj. v různé časy, jak mi přišla nálada. Nedělal jsem si nikde reklamu, ani na YT kanál ani na stream… no řekněte – má to snad třicátník zapotřebí? A hlavně jsem si řekl, že buď to někoho osloví nebo ne a nechal jsem to osudu…

Jaké jsou tvé koníčky, co rád děláš ve volném čase?
Kromě hraní her miluji hudbu, kterou jsem se několik let i živil a můžu říct, že jsem za svůj život hudbou pobavil asi čtvrt milionu lidí. Není to sice za jeden den, jako kapela Queen na koncertu v Rio de Janeiro (1985) v rámci festivalu Rock in Rio, ale s jistotou můžu říct, že je to velmi uspokojivé. Hudbu dělám i nadále, dalo mi to mnoho zkušeností a proto mi nedělá problém být před lidmi – v kapelách jsem zastával většinou funkci frontmana a kapelníka. Dále mám rád film a rád fotím – fotit lidi mi jde asi nejlépe. Dokonce jsem v dobách studií vyzdobil školu fotografiemi studentů či studentských kapel a zavedl tam tak tradici, která tam zůstala dodnes. Tuto zásluhu mi však zřejmě nikdo nepřipsal, jak už to bývá.

Twitch kanál  Youtube kanál

Kateřina Thorová
Written by
Neúprosná moderátorka Twitch a YouTube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů a vášnivá sběratelka zbytečného merche.
X
X