Domů » Články » Rozhovor: Likandros

Rozhovor: Likandros(6 minuty čtení)

Tato rubrika vám servíruje streamery z platformy Twitch, kteří sice mají kvalitní kontent, ale málo se o nich ví. Třeba i ty mezi nimi najdeš svou budoucí oblíbenou tvář!

Dnes pro vás mám rozhovor s Likandrosem, který, pravda, už není tak úplně neznámý streamer. Poprvé jsem se s ním potkala ve SkillZone studiu, a jak jsem se později dozvěděla, se Skillem ho pojí nemálo vzpomínek, včetně té nejčerstvější. Pomáhal nám totiž budovat naší novou provozovnu, SkillZone ARENU.

Co dalšího na sebe čtenářům prozradíš?
Jmenuji se Tomáš Volf, je mi 23 let a na Twitchi působím pod nickem Likandros. Streamováním se primárně neživím, mám to jako koníček, který mi ale poslední dobou žere pomalu více času, jak hlavní práce.

Jak ses dostal ke hrám?
Byl jsem král sídliště, protože táta si hned, jak to bylo v ČR možné, zakoupil 486 počítač a předtím jsme už doma jeli na Atari 2600. Kluci ze všech okolních paneláků ke mně chodili sledovat, jak hraji hry, takže jsem vlastně influencer již od raného dětství (směje se).

Jak si přišel ke své přezdívce?
Všichni si myslí, že kvůli lykantropii, protože mám dlouhé vlasy, ale já byl přitom tak do devatenácti let plešatý. Stvořena byla dle odstřelovače z druhé světové války, hrál jsem hodně COD2 a zkombinoval jsem to se jménem hokejisty (Ericem Lindrosem), protože jsem s tátou koukal po nocích na NHL.

Kdy a jak tě napadlo, že budeš streamovat?
Již někdy okolo roku 2013 jsem streamoval pro herní pořad Indian na Youtube, ještě za dob Justin.tv. Bohužel jsem se stěhoval s rodiči za město, kde jsem měl velmi špatný internet a byl jsem nucen přestat. Na Twitch jsem chtěl jít v době, kdy nestreamoval ani Vojtěch, ale bylo mi to umožněno až když jsem se osamostatnil před dvěma roky.

Ale streamuješ teprve rok, ne?
No, s přítelkyní jsem se přestěhoval do úplně prázdného bytu, kde nebylo vůbec nic, takže na počítač jsem se finančně dopracoval až po delší době.

Jaké byly začátky?
Měl jsem jeden monitor, telefon položený na knížce jako webkameru a seděl jsem na staré židli u toho nejmenšího stolu z Ikey pro dětské pokoje. Díky lidem a pomoci SkillZone jsem se dostal velmi rychle k pořádné technice, kterou mám nyní.

Dokázal bys nějak představit svůj kanál?
U mne uvidíte vše od AAA titulů, přes multiplayerovky po indie tituly. Snažím se hlavně soustředit na komunitu, kterou si myslím mám hodně vyspělou a zejména díky nim mne to tak baví. Je super sledovat Discord a zjistit, že si lidi offstream společně něco zahrají či zajdou na pivo. Byli jsme s pár lidmi i na grilovačce a chystáme velký sraz v Praze i na Moravě.

Co nejraději streamuješ?
Nejraději mám obsáhlé RPG, které bohužel vychází jednou za uherský rok. Velmi jsem si užil Kingdom Come, Zaklínače 3 a teď aktuálně dohráváme Dark Souls 3 a God of War (oba tituly mohu doporučit).

Koho na Twitchi sleduješ a proč? Máš nějaký vzor?
Na platformu jsem šel s tím, že jsem nevěděl vůbec, kdo na ni působí, jaké jsou trendy a půl roku jsem neměl ani žádné BTTV emoty. Prostě jsem netušil vůbec nic, streamoval jsem si po večerech a ani jsem nevěděl, že máme na scéně někoho velikosti Agraela. Teď koukám právě na Vojtu, protože je snad jediný po večerech live a občas u něj usínám, pokud nezačne ve tři ráno nahlas řvát, že ho někdo zabil v CODku. Vzor nemám, dělám to prostě dle sebe. V poslední době se objevuje spousta menších streamerů, kteří to dělají velmi dobře a Twitch již není čistě o streamování multiplayerových her. Baví mne také Spaceman, Patrikturi, Cudzopasnik, Chapadlak a ostatní menší streameři.

Díky za tipy! Kolik času věnuješ streamování?
Snažím se streamovat každý den, naštěstí to mohu přizpůsobit své práci a pak vždy dvakrát do měsíce prostě na klidně tři dny vypnu a jedu někam s přítelkyni na výlet, protože samozřejmě Twitch bere nějaký náš společný čas, který bychom jinak na sebe měli. Navíc si i od toho odpočinu a vypadnu z bytu, takže ideální mindset, který se snažím dodržovat.

Děláš taky často delší streamy, že?
No, měl jsem již myslím 5x 24 hodinový livestream a teď chystám další charitativní.

Charitativní?
Máme doma tři zachráněné kocourky a na Kladně působí hrozně skvělý spolek. Sami zachraňují kočky, platí jim léčbu a namísto v útulku jsou v dočasné péči u dobrovolníků doma. Tím se opět po nějakém týrání naučí věřit lidem a pak hledají pro kočičku či kocourka rodinu. Hrozně se mi líbí jejich přístup a myšlenka celého projektu, takže pro ně vybírám tuto sobotu (18. července) peníze, sám dávám do aukce/soutěže několik odměn a věnuji 2 000 Kč. Šanci na výhru má každý, kdo přispěje nad 100 Kč. I díky partnerům toho bude v tombole dost. O tom, že pomůže každý příspěvek se můžete přesvědčit na Facebook stránkách spolku.

To je moc pěkné, snad se povede něco vybrat. Na závěr… kam bys chtěl posunout svůj kanál?
Jsem spokojený s tím, jaký teď je. V novém bytě chci akorát udělat studio pro přenos deskových her, ale to je až daleká budoucnost. Nyní asi chci jen, aby se rozrůstala naše komunita. Ale ne tolik do kvantity, jako spíš do kvality.

TwitchInstagramFacebookYouTubeDiscord

0 0 vote
Hodnocení článku
Kateřina Thorová
Written by
Neúprosná moderátorka Twitch a YouTube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů a vášnivá sběratelka zbytečného merche.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
racek

Fakt je týpkovi 23 let a díky 486 byl králem sídliště? Nevěřím! 😉

Likandros

Ten procesor byl vyráběn až do roku 2007. 😀 Na západě by to asi neplatilo, ale tady bylo vše se zpožděním. Hry na Gameboy taky vycházely až do roku 2005. Pořád mám ty bílé repráky, akorát tu mechanickou klávesnici mám pryč. Přepojování kabelu do modemu a ten zvuk vytáčení si taky budu pamatovat celý život. Spíš bych chápal, že se pozastavíš nad Atari, to je spíš prehistoric.

racek

OK, já v devadesátkách začínal s XT (a hry jsem si v tý době měnil s lidma, co měli i 386, takže to byla rachotina, ale stejně – PC, sakra!! :-)), ale přišlo mi, že na přelomu milénia už všichni okolo měli běžně pentia… navíc, jak se v článku píše “táta si hned, jak to bylo v ČR možné, zakoupil 486 počítač a předtím jsme už doma jeli na Atari”, tak jsem tomu rozuměl tak, že jste na tom atárku mastili ještě před revolucí a ten věk je překlep 🙂

3
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X