Domů » Články » Rozhovor: TheCoffeeHarry

Rozhovor: TheCoffeeHarry

Tato rubrika vám servíruje streamery z platformy Twitch, kteří sice mají kvalitní kontent, ale málo se o nich ví. Třeba i ty mezi nimi najdeš svou budoucí oblíbenou tvář!

Dnes mám pro vás rozhovor s “Kafíčkem Harrym“, na kterého jsem narazila na Twitchi asi před rokem a půl. Nedávno jsme se poznali osobně na LAN se Zvědátory ve SkillZoně Areně a od té doby Harry chodí na naše akce pravidelně, za což jsem moc ráda, protože je to vždycky moc příjemné setkání. Tak se na tohohle sympaťáka pojďme podívat více zblízka!

Představíš se čtenářům? 
Zdravím, já jsem Harry. Je mi 20 let a piju až moc kafe, teda občas to vystřídám za energy drinky, ale zas takový rozdíl to není. Mám střední elektrotechnickou školu s maturitou. V podstatě už odmala mě lákalo vše spojené s IT, proto jsem se už jako mladý začal zajímat o tvorbu videoher, programování, hardware a vše podobné. Nakonec jsem se zaměřil hlavně na videohry a časem se přesunul až k modelování a obecně ke 3D grafice, které se věnuji primárně. Dále rád sportuji, hraji zejména basketball, i když na to bohužel nemám tolik času a mnohdy ani náladu. Naštěstí jsem si schopen najít alespoň chvilku na běh, popřípadě cvičím s vlastní vahou. Zároveň streamuji vývoj videoher, hlavně proto, že mě baví streamovat a zároveň se snažím dostat k vývoji her i další nadšence, kteří třeba nevědí jak začít, popřípadě neví jak dál pokračovat ve svých projektech.

Proč zrovna TheCoffeeHarry? Ptám se proto, že vím, že jsi spíš na Red Bull. Někdy s vodkou.
Je to hlavně tím, jak jsem zmiňoval, že jsem schopný vypít hodně kafe. Nicméně poslední dobou více preferuji energy drinky zejména proto, že mám rád vychlazené pití a jsem línej dělat si ice coffee, ale dost vše střídám.

Jak dlouho streamuješ a co tě na tom nejvíc baví?
Pomalu to budou 2 roky, nezdá se to. Navíc v době, když jsem se učil veškeré věci kolem vývoje, IT, grafiky a vše možné, jsem začal trávit spousty dní osamělý a začínal jsem komplet ztrácet pojem o všem možném, takže potom co jsem začínal streamovat, tak bylo super najednou nemluvit jen sám se sebou. Teda i když začátek streamování takový byl. Ale to jsou ty začátky. Co mě na tom baví? Shrnul bych to tak, že se rád bavím s lidmi a rád inspiruji ostatní dělat něco, co by je mohlo bavit a u čeho nevěděli, jak začít.

Jaké byly začátky streamování? Co tě motivovalo a co naopak odrazovalo?
Ze začátku to celkem šlo, nečekal jsem, že bude moc lidí a zároveň jsem začínal tak, že jsme si s přáteli streamovali Dark Souls navzájem. Prostě jsme se koukali, jak to ti ostatní nedávají, nakonec se tam občas objevili lidi a tak jsem v tom pokračoval. Horší bylo, když jsem přešel z videoher na creative naplno, protože ty lidi co tam chodili šli zas jinam, a tak jsem byl zas na nule. Což nikdy moc nepotěší, ale nikdy jsem nebyl moc negativní člověk a tak jsem prostě pokračoval a i když ta čísla co mám teď nejsou největší, tak jsem spokojen s tím, že to roste i přes nestandardní kontent. 

Co mohou diváci na tvém kanále vidět a jak často streamuješ?
Zejména GameDevelopment, modelování, 3D grafiku a vše kolem toho, občas programování a hodně takové creativní věci. Dále mám prý zajímavý výstřih, ale to musí každý posoudit sám. Popřípadě jsme se teď rozhodl, že se částečně vrátím i k videohrám, hlavně na to mít chvíli i klid od všeho. V současné době streamuji pravidelně čtyři dny v týdnu, bohužel nemůžu si teď dovolit být tolik aktivní, hlavně kvůli práci.

Jak a proč tě vůbec napadlo streamovat?
V podstatě párkrát jsem přemýšlel i nad YouTubem, ale nikdy jsem se k tomu nedostal, protože jsem líný hovado. Nakonec mě k tomu dostali kámoši, jak už jsem zmiňoval.

Hodně mě překvapilo, jak jsi svůj věk našlápnutý v tom, co děláš. Pracuješ teď na nějakém zajímavém projektu, o kterém bys nám chtěl říct?
To hlavní, na čem pracujeme, je Divided Zero. Jde o survival, sci-fi story based videohru. O nějakých bližších a detailnějších informacích budeme natáčet i video, popřípadě progress streamuji na svém Twitch kanálu. V minulosti jsem měl už pár videoherních projektů, bohužel žádný jsme nedotáhli do konce, ale u tohohle mám trochu jiný přístup a také velké plus je to, že celý projekt vedu já. Předtím jsem byl spíše součástí týmu, takže když se tým rozpadl, tak jsem neměl plnou vizi to dotáhnout. Proto věřím, že tohle dotáhneme až do konce. Zejména proto, že koncem tohoto roku bychom už mohli mít první veřejnou testovací Alphu.

Dále jako vedlejší projekt vyvíjíme mobilní hru Heat, kterou budeme i velice brzy vydávat. K ní také vyjde samostatné informační video. Zkráceně půjde o survival, tower deffence rouglike hříčku. Mám rád survival genre.

V podstatě veškeré videohry by měly vycházet pod studiem DetailSoftware, které se snažíme založit. Ke všemu pracuji s Filipem “Fiolou” Kraucherem na jejich nové hře Matcho, jako 3D Environmentalista. Takže určitě doporučuji schecknout, děláme super progress a můžete se těšit! Dále se už jen chystám připravovat Kitbashe 3D modelů na prodej, na podporu našeho vývoje.  

Co považuješ za svůj největší úspěch?
Každé ráno vstát z postele. Hodně lidí si to podle mě úplně neuvědomuje, ale tohle je to nejlepší, co pro sebe může každý udělat. Podle mě je to pro spousty lidí které znám mnohem těžší, než si jde představit. Často jsme na to jen navyklí, ale hodně mi utvrdilo tento názor to, když jsem ukončil školu, najednou jsem neměl tu nutnost vstávat a cokoliv dělat. Zejména s tím, jak líný jsem, tak mi došlo, že to je první krok k tomu cokoliv začít a první krok je vždy ten nejtěžší.  

Kam bys to chtěl dotáhnout v tom, co děláš? 
V podstatě ani nevím. Vždy, když si vymyslím co vlastně chci, stejně to hned posunu někam dál. V podstatě můj hlavní cíl je teď dotáhnout Divided Zero do konce a zároveň založit DetailSoftware a podle toho jak to půjde dál, uvidím co bude dál, aneb one “step at the time” a rád improvizuji.

Tak jo, dáme si rychlokvíz!

Oblíbená barva?
Záleží na situaci, ale asi fialová

Nejoblíbenější zmrzlina?
Šmoulová

Nejlepší jídlo?
Burger 

Co rád děláš?
Nic 

Na kterém nejzajímavějším místě jsi byl?
Asi by se dalo brát Chorvatsko 

Co bys chtěl v životě vyzkoušet?
Všechno

Kam by ses chtěl podívat?
Hawaii

Jakou videohru máš nejradši?
Dota2

Ve které videohře máš nahráno nejvíc hodin?
Dota2  

Triss nebo Yennefer? Odpověz rychle. Ale i tak si to dobře rozmysli.
Yennefer

Pes nebo kočka?
Kočka

Jíš pizzu Hawai?
To není pizza

McDonald’s nebo KFC?
McDonald’s

Hrál jsi Blackhole? 
Hrál 

Jaké vybavení bytu jsi u toho rozmlátil?
Nikdy nic u žádné hry, jsem celkem klidný

Kolik Red Bullů zhruba vypiješ při návštěvě SkillZone Areny? Já to totiž nestíhám počítat…
Naposledy všechny, ale záleží na náladě. Napoprvé asi deset, ale nepočítám to

FacebookInstagramTwitchDiscord

LuxuryLady
Written by
Neúprosná moderátorka Twitch a YouTube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů a vášnivá sběratelka zbytečného merche.

Líbí se vám novinka?

4 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X