Domů » Články » Backstage » Rozhovor: Youtuber a streamer Pavel “PíSí” Cifra se pustil do Aleše Bejra

Rozhovor: Youtuber a streamer Pavel “PíSí” Cifra se pustil do Aleše Bejra

Aleš Bejr, který je na Youtube serveru známý pod přezdívkou Psychopat Bejr na svůj kanál už nějaký ten pátek mrská jedno video za druhým. To, že mu to slušně vynáší, je známá věc. Bejr natáčí bezdomovce, a ti mu za menší proviant účinkují ve videích.

Nejznámější z nich je Majsner, ze kterého Bejr udělal dá se říci celebritu, a cvičenou opičku zároveň. Vzal ho dokonce na dovolenou do Egypta, která skončila Maisnerovým zatčením, jelikož spáchal větší množství přestupků na veřejnosti. U těch ho Bejr samozřejmě nezapomínal natáčet, a ještě ho v nich podporoval.

Je na úsudku každého, jak se na danou tvorbu dívá.

Co ale vadí konkrétně PíSímu?

Na Youtube v tuto chvíli probíhá kauza PíSí vs Bejr, můžeš nám o tom něco blíže řict?
Tak ono to není žádné „drama“. Spíš jen si jeden vyřizuje přes sociální sítě resty s tím druhým.

Kdo s tím začal?
To, že se z toho stalo něco „většího“, za to já nemohu. To je potřeba se zeptat druhé strany. K danému člověku – nikdy jsem ho osobně neviděl a nemám skutečně potřebu ho jakkoliv vyhledávat. Není pro to žádný důvod. Před pár měsíci o mně natočil video, jak před ním ujíždím na kole. To video by v životě nevydal. Jenže já slíbil pár lidem, že natočím video s bezdomovci zde v Pardubicích, konkrétně s pánem, kterému se říká Majsner. Video mělo celkem 70 minut a myslím si, že to bylo pojato velmi dobře. Prostě si jen lidi povídali o životě.

Nic víc bych v tom nehledal. Problém nastal v momentě, kdy jsem dané video vydal na svůj YouTube kanál. Během toho samého dne musel dotyčný zareagovat (dodnes nevím, proč to udělal) a vydal o mně video, jak doslova zdrhám před ním na kole, jelikož se bojím (přiložil k tomu pár hezkých slov). Na videu nejsem já. To považuji dodnes za něco, co je pro mne neakceptovatelné, jelikož nepatřím mezi ty, jenž by se vyhýbali konfrontaci.

Co následovalo?
Čekal jsem na jeden jeho přešlap, abych mu to prostě a jednoduše vrátil. Což se také stalo. Nedávno vydal video, kde popisuje, jak byl bezdomovec zmlácen. To video je dosti kontroverzní, proto jsem se rozhodl, že se k tomu vyjádřím. Co následovalo potom, už je věc druhá. Netušil jsem, kolik lidí přímo z jeho kanálu ho nemá rádo, ba bytostně nenávidí a to nejen kvůli tomu, že dotyčný maže veškeré negativní komentáře tak rychlým způsobem, že ani Usain Bolt by to nedal rychleji.

K tomu x dalších kontroverzních věcí, které jen, po přečtení pár komentářů pod mým videem, mi skutečně dodaly sílu v tom pokračovat do té doby, než si pan A.B. uvědomí, že něco udělal špatně. Problém je v tom, že slovo “sebereflexe” bych u něj možná hledal, ale marně.

Dotyčný si prý na Youtube kupoval odběry i komentáře. Co je na tom pravdy?
Pravda to je. Bohužel veškeré důkazy jsou smazány. Nicméně, já vše stihl dát do svého videa, které jasně dokazuje, že pan A.B. si kupuje minimálně komentáře. Já bych se rozhodně nebál říct, že i zhlédnutí, odběratele, ba dokonce i „lajky“ k jeho videím. A jsem stoprocentně přesvědčen, že i „dislikes“ k mým videím.

Kupříkladu jsem zveřejnil svoje video ve dvě hodiny ráno, bylo úterý, takže drtivá většina lidí spí. A hle, během minuty od přidání videa 10 dislikes. Od koho asi? Můžeme jen spekulovat.

Máš pod videama komentáře hlavně od jeho zaplacených botů. Pouští se do tebe i jeho komunita? Nebo drží stále při něm?
Ano, to jsou zaplacení boti, které „někdo“ zaplatil ve snaze mne zdiskreditovat. Bohužel pro dotyčného, marně. Jeho komunita se na dotyčného, jak to jen napsat slušnou formou… Prostě vykašlala. Dostali u něj na kanále zákaz cokoliv komentovat (BAN) a to i za komentář, který nebyl nijak agresivní, pouze konstruktivní a věcný. Následně, když zjistili, že já o něm točím, se stavili zanechat nějaký komentář a hle, další a další se přidávali.

Takže 95% veškeré „jeho“ komunity, lidí, kteří mu doslova postavili kanál, si nyní píše mezi sebou svoje zkušenosti s ním na mém kanále. Pan A.B. na to zareagoval tak, že začal nahlašovat veškerá moje videa s jedním úspěchem. Bohužel pro něj, je jeden málo. A já se rozhodně nezalekl, ba naopak.

Požádali jsme o vyjádření i protistranu, bohužel se nám doteď nedostalo žádné odpovědi.
V článku byla také videa od PíSího, která krátce před vydáním dostala strike.

X
X