Red Dead Redemption na PC? Vývojáři emulátoru RPCS3 pracují úctyhodným tempem

Zastaví je Sony?

Emulace je stále legální šedou zónou. Na jedné straně stojí zastánci jejich výhod, tedy lepší herního zážitku a hlavně lepšího hardwaru. A pak jsou tací, kteří spojují emulaci s pirátstvím. Oba názory přináší dobré nápady, prozatím ale práci na emulátorech nic nebrání. A tvůrci RPCS3 rozhodně nezahálí.

Jak může změť písmenek napovědět, jedná se o emulátor her z PS3. Podílí se na něm mezinárodní skupina vývojářů a první veřejná verze se objevila již v roce 2012. Od té doby ale projekt ušel hodně daleko a práce ani zdaleka nekončí.

RPCS3 se nedávno dočkal obrovského updatu, který opravil hromadu grafických chyb především v titulech běžících na Unreal Enginu 3. V novém videu jsou rozdíly krásně znázorněny na plejádě titulů, například Red Dead Redemption nebo Uncharted vypadají hned mnohem lépe.

Je ale potřeba říci, že drtivá většina ukázaných her se ještě nedá hrát. RPCS3 je stále ve vývoji a tvůrci mají k finiši hodně daleko. Ani bychom se nedivili, kdyby je do té doby Sony nezastavilo. Přeci jen nejeden prezentovaný titul je v nabídce PS Now, streamovací službě se hrami PS4 a PS3. Jen v našich končinách zatím není dostupná.

Čtěte také: Další český zářez. Chuchel od Amanita Design získal v USA cenu za nejlepší vizuálb

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.