VIDEO: V kouzelném RPG Moonlighter budete plenit kobky a starat se o krámek

Přes den prodavačem, v noci vykradačem

Spolu s multiplayerovým režimem Stardew Valley se příští měsíc dočkáme ještě jedné indie hříčky. Moonlighter přichází se zajímavým nápadem hlavní hrdina Will v noci prochází dungeony a sbírá cenný loot, zatímco přes den nalezenou kořist nabízí ve svém krámku.

Hra je zasazena do malého městečka, ve kterém se znenadání objevily portály vedoucí do temných dungeonů. To přilákalo spoustu dobrodruhů, chtějíc zkusit štěstí a získat nějakou tu kořist. A protože onoho lootu bylo poměrně hodně, z nevýznamného zapadákova se stalo úspěšné obchodní centrum.

To vše je ale minulostí. Většina dobrodruhů honba za pokladem přestala bavit, Will je ale výjimkou. Znuděn všední prací majitele obchůdku se rozhodl rozdělit svůj život na dvě části. V krámku můžete beztrestně prodávat v noci nabyté zboží.

Zákazníci jsou však vybíraví. Abyste vyhověli jejich požadavkům, budete průběžně upravovat ceny jednotlivých položek a obchod postupně vylepšovat. Musíte si také dát pozor na nenechavé ruce zlodějů. V noci se hra zcela mění. Ze trenažeru prodavače se stane rogue-like akční RPG, v němž nebude nouze o mordování monster, sbírání lootu a levelování postavy.

Nelze říct nic jiného, než že měsíc květen rozhodně vypadá pro indie scénu zajímavě. Moolighter vychází 29. května 2018 pro PC, Xbox One i PS4.

Čtěte také: Upíří radovánky se blíží. Vampyr oznamuje datum vydání a chlubí se temným trailerem

Zdroj:

PC Gamer

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.