RPG Vampyr se představuje na nových obrázcích

Vývojáři ze studia Dontnod navíc prozradili více o možnostech hlavního hrdiny, díky kterým by mohl skoro odstranit krmení na lidech.

RPG Vampyr od tvůrců Life is Strange ze studia Dontnod je díky své premise zajímavým projektem už od svého loňského oznámení. Přímo do hry jsme ještě sice nakouknout nemohli, vývojáři nás ale do Londýna roku 1918 pilně lákají.

Jak už jsme na začátku března psali, hlavní role se ujme doktor Jonathan Reid, který je po návratu z války přeměněn a musí tedy přežívat na lidské krvi. Ta v epidemii zmítané metropoli bude nedostatkovým zbožím, jak ale vývojáři odhalili, její konzumaci se nevyhneme.

S každým mrtvým člověkem si Reid nejen dočasně nasytí svůj hlad, rozšíří si tím i své nadlidské schopnosti. Podle vývojářů se tedy nebudeme strachovat, jestli někoho zavraždíme, spíše se budeme ptát, kdo bude příští obětí.

Každá smrt by měla mít vliv na příběh a celý svět. Pokud se například zbavíme doktora, jeho postava tedy úplně zmizí, nemocnice už nebude nabízet tak kvalitní služby a epidemie se díky tomu bude šířit dále.

Na obrázcích níže můžeme nejspíše vidět hlavní postavu v různých lokacích po celém Londýně. Jak by se od hře o vampírech dalo čekat, z obrázků níže srší temná atmosféra. Pokud si podobný tón udrží celá hra, uvidíme někdy v průběhu příštího roku.

Čtěte také: Meziválečný Londýn vypadá ve Vampyr opravdu hororově

vampyr-11-hdvampyr-10-hdvampyr-09-hd

 

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.