fbpx

Ruská televize použila video z Army 3. Zaměnila je za záběry z války v Sýrii

Whoops

Už léta se vedou debaty o tom, že hry jsou až moc realistické a násilné. Tak moc, že je některá mainstreamové média používají jako ilustrační snímky, případně je rovnou zamění za reálné záběry ze světa. A čas od času k němu někdo přispěje, například ruská televize a klip ze hry Arma 3.

Na vině je tentokrát ruská státní televize První kanál. Během vysílání o válce v Sýrii se na obrazovce na pár vteřin objevily záběry z české střílečky od Bohemia Interactive. Pro většinu sledujících šlo jen o další ilustrační záběry z blízkovýchodního konfliktu, zato ruská verze redditu Pikabu zareagovala okamžitě.

Ze západních médií si záběru všimla jako první BBC. Okamžitě se vyrojily spekulace, zda se záběry do pořadu dostaly úmyslně, nebo zda šlo jen o přehmat. Pár uživatelů si dokonce myslí, že se jedná o volání o pomoc editora, který chtěl herními záběry upozornit na otřesné podmínky na Prvním kanále.

Zanedlouho přišlo i oficiální vyjádření přímo od televize. Editor údajně klip převzal z archivu, kam se Arma 3 dostala při reportáži o videohrách. Samozřejmě to není poprvé, co Rusové použili videohry jako záběry ze skutečné války. Navíc mají s podobnými úlety zkušenosti i Američané.

Čtěte také: Metal Gear Survive má na krku další průšvih. Za novou postavu si připlatíte 10 dolarů

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.