fbpx

Rust v únoru opustí early access. Vývoj tím ale neskončí, jen zpomalí

Náhodně generované genitálie v plné verzi!

Když se řekne early access, určitě se vám vybaví alespoň jedna hra. Z lepších případů můžeme uvést třeba Prison Architect nebo Kerbal Space Program, bohužel se najdou i kousky, které v předběžném přístupu trčí abnormálně dlouho. Rust se ovšem brzy zbaví nálepky nedokončené hry.

Sám hlavní tvůrce Garry Newman na blogu hry oznámil, že Rust již za pár týdnů vyjde v plné verzi. Jeho počin se tak dočká pořádného vydání po čtyřech letech, do předběžného přístupu tvůrci vstoupili v prosinci 2013. Konec vývoje tento krok ale zdaleka neznamená.

Jakmile se update 1.0 dostane 8. února na Steam, studio Facepunch jen trochu pozmění svůj rytmus. Místo vydávání aktualizace každý týden zpomalí na každý měsíc a vývoj se rozdělí na dvě větve. Podobně jako u dalších her bude existovat stabilní a testovací verze hry.

Společně s plnou verzí přijde taky nemilé zdražování. Místo aktuálních 19,99 euro se cena zvedne na 34,99 euro. Žádné velké oslavy ale nečekejte, pro vývojáře se jedná jen o další z mnoha updatů. Jen podle nich už Rust dospěl a nálepku nedodělané hry už nepotřebuje.

Čtěte také: Ubisoft odhalil HW nároky pro Far Cry 5. Rozjedete ho na své sestavě?

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.