Nová hra Sword Art Online na sebe upozorňuje launch trailerem, na PC ale nevyjde

Kirito se od minula nepoučil a znovu se vydává na cestu za VR dobrodružstvím

Zatímco se většina tuzemských geeků přiklání spíše směrem k západní tvorbě, ani hry z východu by neměly zůstat bez povšimnutí. Na povrch se dostal startovní trailer k nejnovějšímu titulu na motivy jednoho z neoblíbenějších japonských animovaných seriálů Sword Art Online: Hollow Realization, jenž v některých příznivcích zaručeně nabudí vzpomínky na první sérii, která by neměla chybět v repertoáru žádného fanouška anime. 

Píše se rok 2026 a brány VRMMORPG titulu Sword Art: Origins se právě otevřely. Jedná se o již povědomý svět, ve kterém byl Kirito už jednou polapen na dlouhé měsíce. Na své cestě potkává tajemnou NPC postavu Premiere a získává od ní ještě tajemnější zprávu: „Jsem zpátky v Aincradu.” V roli Kirita tak vstoupíte do masivního světa, kde se budete snažit rozluštit záhadu podivného poselství.

Jelikož sami byste ve své cestě za rozuzlením daleko nedošli, budete si muset sestavit vlastní skupinu. Mohou se k vám připojit jak již známé postavy Asuna, Silica, Sinon a Leafa, tak i spousta dalších, které jsme v seriálové podobě ani nespatřili (nebo si je již nevybavujeme). Aby autoři dokázali, že myslí i na váš sociální život, můžete se na svou cestu vydat spolu se třemi dalšími kamarády v multiplayerovém režimu.

Zatímco pro japonský trh je titul dostupný už pár týdnů, do zbytku světa se dostal až nyní, přesněji 8. listopadu. Díky distributorům z Bandai Namco se tak do herního prostředí mohou ponořit všichni majitelé PlayStation 4 nebo PS Vita i v Evropě a Severní Americe.

Čtěte také: Erotické hrátky ve VR přinese hříčka Let’s Play With Nanai

Zdroj:

Gematsu

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.