Sbohem, Battleforce. Vítejte v éře SkillZone!

Něco končí, něco začíná

Začalo to nenápadně před sedmi lety několika herními servery. Záměr Battleforce.cz byl zcela jiný, než je nyní. Postupem času a s nárůstem zkušeností jsme se transformovali do etablovaného herního magazínu na českém i slovenském internetu. Nyní je čas jít dál a vložit naše dítě vzniklé pílí, vervou, úsilím a především fanouškovou podporou do náruče SkillZone.cz.

Díky podpoře fanoušků i čtenářů se z nenápadného děcka v rohu stal konkurence schopný teenager. Každému teenagerovi ale jednou slezou beďary a dospěje. Stejně tomu je i v případě Battleforce.cz. Vzrůstající postup není v takové míře udržitelný a my cítíme, že máme na víc. Chybí nám k tomu ovšem stabilní redakce, podpora a prostředky na další rozvoj.

Z malého projektu se stal rozvíjející se herní magazín, který se chce postavit na vlastní nohy a roztáhnout křídla. Časová tíseň našeho šéfa (All hail to Tran!) s nutností převést celou administrativu Battleforce.cz na jeho bedra vyústila v řadu starostí na úkor jeho pracovním i soukromým povinnostem. Tato časová tíseň přinesla nejednu pernou chvíli.

Ze všech obtíží nás nakonec nevytáhl nikdo jiný než zmiňovaný SkillZone v čele s Tomášem Švecem, pro mnohé známý jako Ug4t0R. Jeho více než lákavá nabídka celé redakci nedala spát a po dlouhých poradách jsme kývli a plácli jsme si. Slovo dalo slovo a začali jsme spřádat plány na fúzi Battleforce.cz a SkillZone, což již nějaký ten pátek oznamoval i banner v hlavičce webu.

Batlufors Master Race zůstane v našich srdcích i našem redakčním cloudu.


Powered by SkillZone

Přiznávám se, že rozhodnutí o spojení dvou projektů a faktickém zaniknutí dlouho hýčkaného projektu bylo jedno z těch nejtěžších za dobu mého působení na pozici Markovy pravé ruky ( ͡°͜ʖ ͡°) a zástupce.

Nakonec rozhodl jednoduchý faktor. Pro čtenáře a fanoušky se nic nemění a redakci se usnadní spousta práce. Zrychlený web a administrace jsou jen začátek a plánujeme celý projekt nadále vylepšovat o nové líbivé funkce. A to je něco, na co se těžko říká ne.

Pro vás, čtenáře, se nic nemění. Nadále budete číst články plné gramatických chyb, trapných vtipů, sarkasmu a nekorektního femi-nazi humoru. I přes sloučení si zachováme veškerou tvůrčí svobodu. Už teď se těšte na apríla. Začínáme přemýšlet, koho pošleme do exilu letos.

Sloučení se SkillZone neovlivní ani hodnocení našich recenzí. Objektivita našich textů je něco, za čím si vedení naší redakce stojí a pečlivě ji kontroluje u všech recenzí. Díky sloučení naopak posílíme náš tým výhradních recenzentů a ukončíme nepříliš populární trend recenzí měsíc po vydání hry.

Pro redakci se otevře i možnost zázemí v herně SkillZone. Na využívání herny a zkoušení nejnovějšího hardware včetně VR se těšíme a vidíme to jako obrovský krok kupředu. Přiznejme si, koho by bavilo i po pěti letech recenzovat nejnovější kousky na mikrovlnce? V neposlední řadě sloučení se SkillZone zajistí i větší finanční podporu pro chod redakce včetně pravidelných odměn pro redaktory.

Samozřejmě jsme veškeré finance okamžitě utratili za fruka, smažená kuřecí křidélka a skupinovou licenci na WinRAR.


Král je mrtev. Ať žije král!

Jak již mnohým z vás došlo, starý dobrý Battleforce.cz zanikne. Rozhodně kvůli tomu ale netruchlete, protože naše trička, gumové náramky a další merchandise dnešním dnem získává sběratelskou hodnotu limitované edice. Možná to tak nevypadá, ale ve skříni se vám už teď válí tisíce.

Web se pro tuto chvíli nedočkal tolik změn, abychom vás z gruntu ještě nevyděsili. Pro tuto chvíli jsme také vypnuli registrace do databáze – připravujeme nový systém, který spojí několik nových funkcí. Orientace na čtenáře je při tvorbě nové platformy zcela zásadní, chybět nebude ale ani napojení na videoherní aktivity SkillZone – těšte se na streamy, eventy, soutěže, akce v herně a další novinky.

„Král je mrtev. Ať žije král.“ je klišé více než vhodné pro tuto situaci. Se zánikem Battleforce.cz přichází zcela nová éra SkillZone. My se těšíme. Spousta výhod pro redakci i pro čtenáři nás pohání dál stejně tak jako vaše podpora v uplynulých letech. Pevně doufáme, že vaše přízeň nadále vydrží a děkujeme vám za vaši podporu.

Na tomto místě děkuji i bývalým redaktorům, administrátorům herních serverů a moderátorům na fóru Battleforce.cz. Bez vás by Battleforce nikdy nedospěl a zůstal by schovaný v propadlišti dějin. Kluci a holky, díky za sebe, Marka a celou redakci!

Michal Cemper, zástupce šéfredaktora

Více informací o zrušení Battleforce.cz se dozvíte v komentáři od Marka.

Zdroj:

Vlastní

Profilový obrázek
Individuum s oblibou v indie hrách jakéhokoliv žánru. Dobrý příběh vykompenzuje chyby v hratelnosti.