Domů » Články » Zajímavosti » Scénárista filmu Rogue One řekl, že licence firmy Disney není u EA v dobrých rukou

Scénárista filmu Rogue One řekl, že licence firmy Disney není u EA v dobrých rukou

Minulý týden server Kotaku informoval, že EA ruší projekt s názvem Star Wars Orca ve prospěch nové, mnohem menší Star Wars hry.

V roce 2013 podepsalo EA se společností Disney desetiletou smlouvu na značku Star Wars. Za tu dobu jsme se dočkali dvou dílů Star Wars Battlefront s tím, že druhý měl i singleplayer. I tak to nebylo nic, co by vás posadilo na zadek. To se ovšem mělo změnit. Jednou z chystaných her měla být akční adventura ze světa Star Wars, inspirované Uncharted. EA prý ale projekt zastavilo s tím, že si nepřeje hru, která by byla podobná slavné herní sérii od Naughty Dog. Otázkou zůstává, proč k projektu přizvali Amy Hennig, bývalou režisérku a scénaristku společnosti se psí tlapkou ve znaku…

“Být na místě společnosti Disney, byl bych pořádně naštvaný. Viděl jsem co připravují, a bylo to vážně takové Star Wars Uncharted. Vypadalo to úžasně!” řekl Gary Whitta, scénárista filmu Rogue One.
Ten se v podcastu Kinda Funny Games do EA pěkně opřel. Za pět let prý se značkou nepředvedli nic světoborného, a ruší jeden Star Wars projekt za druhým. Je to vcelku podraz pro hráče, ale i lidi mimo herní průmysl, kterým na této značce záleží.

Whitta doufá, že na podzim chystaný Jedi Fallen Order od studia Respawn u hráčů zaboduje, a vylepší tak alespoň trochu reputaci EA. Níže se můžete podívat na krátkou Garyho reakci, která mluví za vše.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=HeDWM-qO_4I” /]

Source :
X