Šéf ESL nabádá k vyhnutí se debat o politické situaci v Hongkongu(1 minuta čtení)

Dění v asijské metropoli Hongkong zanechává stopu i ve videoherním průmyslu a budí emoce i mezi hráči, fanoušky a herními vývojáři. Nyní se k situaci interně vyjádřil jeden ze šéfů ESL a situaci musel veřejně vysvětlovat mluvčí.

Ralf Reichert, jeden z výkonných šéfů ESL, měl v rámci aplikace Slack poslat zprávu, v jejímž obsahu doporučuje se aktivně nezapojovat do debaty ohledně politické situace v Hongkongu. Městský stát je již několik měsíců zmítán nepokoji, kvůli politickým tlakům z Číny. Se zprávou přišel zpravodajský server Hong Kong Free Press, který disponuje záznamem o konverzaci. Na situaci již zareagoval mluvčí ESL, který se ji snaží uklidnit vysvětlením, že Reichert pouze připomíná dlouhodobě přijímanou interní politiku organizace. Dodává, že pravidla jsou nastavena tak, aby byly vzájemně respektovány názory kolegů různých přesvědčení. Respektovat názor je jedna věc, ale tři měsíce nepokojů nejsou věc názoru, ale výsledkem konkrétních politických aktů. Zatím se velikáni videoherního průmyslu snaží problém přehlížet, viz. Blizzard vs. Blitzchung.

Source :

PCGamer

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na