Ubisoft plánuje seriál Assassin’s Creed. Možná vyjde na Netflixu

Filmový propadák vydavatele očividně neodradil

Filmový Assassin’s Creed dopadl mnohem hůře, než jsme od hvězdného obsazení očekávali. Alternativní konec by mu také nepomohl, avšak Ubisoft celý film stále považuje za úspěch, ač nejspíše z komerčního hlediska. Jinak si oznámení seriálové adaptace nedokážeme vysvětlit.

Oficiálně TV série ještě odhalena nebyla, dostali jsme ale několik náznaků. Aymar Azaïzia, hlavní vedoucí všeho spadající pod Assassin’s Creed, během AMA na redditu přiznal, že na seriálovém projektu pracuje. Pochybujeme, že by byla televizní adaptace již v produkci, tudíž si na velkolepé oznámení zřejmě ještě počkáme.

Aymarův plán by tak odpovídal zprávě z minulého roku, kdy Ubisoft vyjednával spolupráci s Netflixem. Vzhledem k obrovskému úspěchu Stranger Things, House of Cards a The Crown by to byl rozumný krok. Těžko ale říct, jak velkou kontrolu by francouzský vydavatel nad projektem měl.

Úplně si ale nejsme jistí, zda bychom TV sérii na téma Assassin’s Creed chtěli vidět. Přeci jen už filmové zpracování mělo hvězdné obsazení a skvělé financování, přesto dopadlo z našeho pohledu přinejlepším průměrně. Nicméně se rádi necháme překvapit.

Čtěte také: Obchody lákají na Assassin’s Creed: Empire. Má vyjít v říjnu

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.