Domů » Články » Seriál Zaklínač na Netflixu: Co zatím víme?

Seriál Zaklínač na Netflixu: Co zatím víme?

Původ povídkového příběhu Geralta z Rivie sahá až do roku 1986. V roce 2002 jsme mohli sledovat třináctidílný polský seriál, kde Bílého Vlka ztvárnil Michał Żebrowski. Na herní platformy, ze kterých vytěžil ještě více popularity pronikl Zaklínač v roce 2007. Třetí díl z roku 2015 s podtitulem Divoký Hon spolu se dvěma skvělými datadisky (Srdce z kamene, O víně a krvi) herní dobrodružství hrdiny (doufejme, že jen prozatím) uzavřel. Zaklínače v hlavní roli s Henrym Cavillem nově představí vysílací platforma Netflix v roce 2019 nebo 2020, a to v osmi epizodách. 

Pětatřicetiletého Henryho Cavilla (Muž z oceli) jako Geralta z Rivie jsme již mohli vidět v kostýmu, reakce však byly velmi smíšené. Zejména pak kritika na hladce oholenou tvář a absenci typické jizvy přes oko. V knihách Geralt nemá rád vousy, jsou mu nepříjemné a nepohodlné. V rámci herních mechanik jde pak jen o zajímavý prvek, kdy postavě můžete nechat narůst délku vousů v závislosti na herním čase. Co se jizvy týče, děj seriálu se má odehrávat v dřívějších dobách, kdy zaklínač jizvu ještě nemá. Zdá se ale, že zájem o seriál je vysoký. Od poloviny listopadu 2018 se na make-up test podívalo zhruba 3,5 milionu lidí. Seriál Netflixu je založen na knižní sáze polského autora Andrzeje Sapkowského, podobně jako herní RPG série Zaklínač od vývojářů CD Project Red, jejíž děj se ale odehrává až po knižním příběhu. Zajímavostí pak je, že Tomasz Baginski, který režíroval cinematiky všech tří zaklínačských her CD Projektu Red, bude režírovat nejméně jednu epizodu seriálu.

Pokud jste byli zvědaví na důvěryhodnost celého projektu, Sapkowski pracuje na seriálu jako tvůrčí konzultant: Jsem nadšený, že právě Netflix zpracuje mé příběhy, zůstává věrný zdrojovému materiálu a tématům, u jejichž psaní jsem strávil přes třicet let. Nadšený jsem také z týmu, který se dal dohromady, aby tyto postavy oživil,“ řekl v tiskové zprávě. 

„JSME VE VÝCHODNÍ EVROPĚ! Tato show nemůže být nikde jinde!” Natáčení v maďarské Budapešti začalo už v říjnu 2018 a showrunner Lauren S. Hissrich (mj. autorka Daredevila a Defenders) sdílí fotky na svém Twitteru, které mimo jiné napovídají také o designu kostýmů. 


Obsazení dalších hlavních postav nám bylo již také odkryto. Britská herečka Freya Allan, kterou je možné znát z filmu War of the Worlds bude hrát Ciri, Yennefer pak herečka Anya Chalotra, která se předtím objevila v televizním seriálu Wanderlust. Triss bude hrát Anna Shaffer, která dříve hrála Romildu Vaneovou ve filmech o Harry Potterovi. Chybět nebudou ani upír Emiel Regis Rohellec Terzieff a císař Emhyr var Emreis. Marigold se objeví také, i když v seriálu bude jako Jaskier, a vrátí se tak ke svému původnímu jménu z románové série. 
Další oznámené postavy: Calanthé (Jodhi May), Myšilov (Adam Levy), Princezna Renfri (Millie Brady), Jaskier (Joey Batey), Stregobor (Lars Mikkelsen), Istredd (Royce Pierreson), Sabrina Glewissig (Therica Wilson-Read), Fringilla Vigo (Mimi Ndiweni), Eist (Björn Hlynur Haraldsson), Tissaia (MyAnna Buring), Marilka (Rebecca Benson), Nohorn (Shane Attwooll), Vyr (Luke Neal), Nimir (Matthew Neal), Danek (Tobi Bamtefa), Martin (Sonny Serkis), Aridea (Inge Beckham), Tiffania (Charlotte O’Leary), Toruviel (Natasha Culzac), Torque (Amit Shah), Filavandrel (Tom Canton), Cahir (Eamon Farren). A samozřejmě Klepna.

Oscarový režisér Tomek Baginski a Jarek Sawko z polského studia vizuálních efektů Platige Image uvedli ve svém prohlášení: „V těchto knihách je morální a intelektuální hloubka, která přesahuje žánr. Je to příběh o dnešních výzvách, příběh o nás, o monstrech a hrdinech uvnitř každého z nás. Postavy jsou originální, vtipné, neustále překvapující a nemůžeme se dočkat, až se na Netflixu probudí k životu.“

Kateřina Thorová
Neúprosná moderátorka Twitch a YouTube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů a vášnivá sběratelka zbytečného merche.
X